В Естонії покарали злодія, який вкрав банку з екскрементами Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2013 18:26 · Розділ: Кримінал

Цими днями в Естонії було розкрито скандальний злочин, скоєний восени минулого року – тоді зі знаменитого Тартуського музею було вкрадено банку з… фекаліями. Про це повідомляє Postimees. Скляна банка з фекаліями являється фрагментом інсталяції Яана Тооміка.

Співробітникам правоохоронних органів врешті-решт вдалося розкрити злочин, та сталося це лише минулого тижня. Злочинцем виявився такий собі Ясь Казелаан - член Естонського об'єднання скульпторів, який свого часу закінчив магістратуру Естонської художньої академії.

За скоєний злочин крадія оштрафували на цілих 64 євро. Залишається нез’ясованим той факт, чи поліцейські вилучили у злочинця викрадений фрагмент інсталяції.

Зацікавлені цією кумедною подією, а тим більше особою злочинця, який виявився людиною мистецтва, журналісти зателефонували до Казелаана, однак ніяких виразних пояснень отримати так і не вдалося. Все, що сказав чоловік, мотивуючи свій вчинок, - це те, що він хотів не прославитися, а викликати дискусію. Схоже, у нього вийшло і одне, і друге…

У даному контексті нагадаємо, що злощасну банку було викрадено з музею 8 вересня 2012 року.

Однак таємниче зникнення музейного експонату, за словами організаторів виставки, не заподіяло суттєвої шкоди експозиції в цілому, отож вони «продовжили експонувати твір http://tvirua.com/gallery/ мистецтва і принесли художнику і публіці вибачення за те, що твір позбувся своєї цілісності».

Зауважимо, що один зі своїх найоригінальніших творів – інсталяцію з фекаліями - Яан Тоомік створив ще в 1992 році. Цей «шедевр» являв собою виставлені по колу банки з екскрементами автора, біля кожної з яких було розташовано табличку з описом раціону митця.

В минулому році інсталяцію було відтворено спеціально в рамках виставки під назвою «Е? Фу! Бя! Буе! Вау! Класика сучасного естонського мистецтва», яка відкрилася в Тартуському художньому музеї.

Інсталяція настільки прийшлася до душі керівництву Тартуського художнього музею, що воно вирішило викупити у художника право на твір. Точніше не на сам шедевр, а на його відтворення, пояснила директор музею Реет Марк.

Жінка також зазначила, що не має наміру постійно зберігати в своєму музеї банки з чиїмись випорожненнями. А заплатить музей «за ідею», а також за таблички з меню, створені автором. За даними Postimees, роботу Яана Тооміка було оцінено в дві тисячі євро.

Джерело: http://lenta.ru

Інші новини розділу