72-річний китаєць став світською левицею Автор: lesya · Опубліковано: 15.01.2013 17:45 · Розділ: Події у світі

Лю Цзяньпін (фото з life.comments.ua)
Лю Цзяньпін (фото з life.comments.ua)

Власниця одного китайського магазину зважилася на досить нестандартний крок – вона перетворила у модель… свого власного дідуся. Тепер 72-річний китаєць став однією з найпопулярніших моделей Китаю. Та що найголовніше: він демонструє не чоловічий, а жіночий одяг. Так, китаєць на ім’я Лю Цзяньпін примірює рожеві сукні, оздоблені білим хутром, позує в ажурних зелених колготках. Його образ настільки популярний, що став інтернет-мемом.

А все почалося з того, що внучка старого, Лю Тін, протягом кількох місяців сушила мізки над тим, де знайти модель, яка б допомогла розкрутити її Інтернет-магазин та не розорила гонорарами. Глянувши одного разу на дідуся, дівчина зважилася на божевільний крок – перетворити у модель колишнього рисівника. Дівчина помітила, що її дідусь дуже стрункий і прекрасно виглядає в малинових сукнях. І, слід сказати, такий крок був більше, ніж вдалим: всього за кілька тижнів обсяг продажів у магазині виріс більше, ніж учетверо.

За словами журналістів, зліт Лю в світі моди демонструє зміну культур в швидко старіючому суспільстві. Так, цей тендітний чоловік, який у повсякденному житті носить костюм-трійку та краватку, належить до того покоління китайських старих, для яких різка зміна культур – не новина. Вони готові до постійних змін, адже на їх долю припав тяжкий шлях від голоду до фаст-фуду. За своє життя багато китайських старих стали тими відчайдухами, які повністю заперечують стереотипне уявлення про консервативних азіатських старців.

За окремими даними, Лю Цзяньпін протягом довгих 40 років працював на рисових полях, а тепер охоче допомагає своїй сім’ї заробити, і його не зупиняє навіть те, що на себе доводиться надягати вбрання, розшите перлами, або ж перуки зі світлого волосся.

Переважна більшість китайських користувачів Інтернету схвально поставилися до вчинку Лю. Проте є й такі, які звинувачують старого у зневажанні традицій. А ще хтось вважає Лю Тін експлуататором власного дідуся - словом, єдиної думки з цього приводу немає.

Сам китаєць з цього приводу зазначає: «Моя онука мене поважає. Я вдягаю лише той одяг, який мені подобається». Так, виявляється, Лю Цзяньпін має свої принципи: він сам обирає вбрання та ніколи не показує оголеної шиї.

У даному контексті спеціалісти зазначають, що для китайської культури явище крос-дресінгу далеко не нове, адже до 40-х років минулого століття жіночі ролі в пекінських операх виконували виключно чоловіки.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу