Лихослівні дівиці: албанські жінки, які вирішили стати чоловіками Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2013 18:32 · Розділ: Суспільство

В Албанії є жінки, які все своє життя живуть під виглядом чоловіків. Мешкають вони в гірських селах північної Албанії, де ведуть «чоловіче» життя, слідуючи вимогам культурних традицій і суспільства. Їх ще називають «лихослівними дівицями».

Для того, щоб поглянути на цей феномен, фотограф Джил Петерс здійснив вельми цікаву подорож в північну частину Албанії. Сайт професійного фотографа www.moya.in.ua. Значна частина цих жінок взялися за виконання чоловічої ролі з раннього дитинства. Причина цього - бажання в будь-який спосіб обійти стародавні закони, згідно з якими жінки в Албанії вважаються власністю своїх чоловіків.


Так, всі права тут належать виключно чоловікам. Вони можуть голосувати, водити машину, організовувати свій бізнес, заробляти гроші, вживати спиртні напої, палити, лихословити, носити брюки та зброю – словом, традиційно чоловіки можуть робити все, що їм заманеться.

Натомість в жіночому світі тут панує повне безправ’я. Молоденьких дівчат змушують виходити заміж, часто за стариганів, які мешкають у віддалених селах.

І нічого з цим не поробиш, хіба що нещасна дівчина, яка захоче щось змінити, наважиться стати «лихослівною дівицею», прийнявши статус чоловіка зі всіма привілеями, які йому належать. Однак за це доведеться поплатитися – такі дівчата повинні на все життя відмовитися від сексу.

Для того, щоб повідомити оточуючим про свій намір перетворитися у чоловіка, жінка повинна обстригти волосся, переодягтися в чоловіче вбрання та змінити своє ім'я. Чоловічим звичкам та манері поводитися вони навчаються спеціально, і з часом останні стають «другою натурою» цих жінок. Та що найважливіше: як уже зазначалося, така жінка дає обітницю залишатися незайманою до кінця свого існування.

Зацікавлює і той факт, що ці жінки, як не дивно, користуються великою повагою у суспільстві. Їхній вибір беззастережно приймається майже всім оточенням. Та найдивовижнішим залишається те, що серед цих жінок практично немає таких, які б коли-небудь жалкували з приводу того, чим їм довелося пожертвувати.

За словами албанських культурологів, таке збереження ще середньовічних звичаїв є результатом колишньої ізоляції країни. Так, згідно з багатовіковим усним кодексом Лека Дукаджіна, вартість одного жіночого життя становить половину вартості чоловічого, тоді як ціна життя однієї незайманої жінки дорівнює вартості життя чоловічого - 12 биків.

Фотограф Джил Петерс зробив кілька фотографій «лихослівних дівиць»:

Фото з http://mixstuff.ru
Фото з http://mixstuff.ru


Фото з http://mixstuff.ru
Фото з http://mixstuff.ru


Фото з http://mixstuff.ru
Фото з http://mixstuff.ru
Джерело: http://mixstuff.ru

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.