Французька письменниця: 10 років без сексу Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2013 16:39 · Розділ: Культура

Нещодавно у Франції вийшла книга, яка привернула увагу читачів своєю досить-таки провокуючою назвою – «Бажання: як я відмовилася від сексу і відкрила його знову». Книгу написала знаменита французька письменниця Софі Фонтанель, яка на сьогоднішній день працює журналісткою популярного жіночого журналу Elle. У книзі авторка оповідає про дівчину, яка протягом десяти років жила без сексу.

Спершу багато хто помилково подумав, що книга є автобіографічною. Так, на перший погляд сюжет видається цілком зрозумілим та звичним: успішна 50-річна журналістка вирішила розповісти читачам, як вона впродовж цілого десятиліття не вступала ні з ким в статеві стосунки, - і це в час, коли відсутність повноцінного сексуального життя вважається чимось воістину непристойним.

Про це пише Алекс Вайель, автор рецензії на книгу, опублікованої цими днями на сторінках Frankfurter Rundschau: «В усякому разі, саме щось подібне з вуст 50-річної письменниці й очікуєш почути, прочитавши коротку інформацію на обкладинці».

Натомість книга, в якій розповідається про утримання та в якій є чимало міркувань автора щодо брехні у взаєминах між чоловіками і жінками, про компроміси, на які доводиться йти, та багато іншого, не є автобіографічною.

За словами письменниці, її книга – всього лише вимисел, просто такий собі роман, у якому всі персонажі вигадані. Головною героїнею книги є 14-річна дівчина, яка знайомиться з юнаком, старшим від неї на цілих 13 років, - від її імені й ведеться розповідь у романі. Під час однієї із зустрічей юнак відчув її сексуальне бажання, і запросив дівчину до себе в номер. Хлопець зовсім не зважав на зміну настрою дівчини, не звернувши анінайменшої уваги на її відмову. До її «ні» не прислухалися й інші партнери, вже в дорослому віці. Все це призвело до того, що в один прекрасний момент тіло героїні більше «не захотіло», оголосивши страйк. Ця, так би мовити, «блокада» тривала цілих десять років. Все закінчилось тоді, коли жінка палко закохалася, пізнавши почуття, яких ніколи не відчувала раніше.

На запитання, чому саме через десять років прийшло таке пізнання, авторка книги лише знизує плечима: відповіді на це запитання вона не знає.

І наостанок залишається згадати ще один важливий момент, впевнений Алекс Вайель: ці десять років і є тією єдиною паралеллю між письменницею і дівчиною з книги, говорить Софі Фонтанель.

Джерело: http://inopressa.ru

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?