Технологія IllumiRoom виведе ігровий простір за межі екрану або дисплея Автор: lesya · Опубліковано: 14.01.2013 13:12 · Розділ: Нові технології

З розвитком новітніх технологій комп’ютерні відеоігри удосконалюються чи не щодня, їхня кількість невпинно зростає, а розповсюдження смартфонів, планшетів та інших ігрових пристроїв призводить до зміни способів участі в цих іграх. Все це призвело до того, що сьогодні черговою новинкою в світі ігрової індустрії вже мало кого здивуєш. Отож тепер розробники взялися за збільшення можливостей інтерактивної взаємодії та розширення ігрового середовища. У цьому напрямку, окрім багатьох інших, працюють фахівці Microsoft Research, які на даний час займаються розробкою інноваційної технології IllumiRoom.

Ця диво-технологія дозволяє розсунути рамки візуального ігрового простору за межі екрану телевізора або дисплея монітора в навколишній простір. За допомогою камер контролера Microsoft Kinect for Windows та додаткового проектора, IllumiRoom здатна переносити елементи ігрового середовища на стіни та предмети інтер'єру приміщення, в якому знаходиться гравець.

Камера IllumiRoom вивчає навколишній простір, проводячи відповідні вимірювання, які лягають в основу тривимірної моделі навколишнього середовища. Зображення передаються на комп’ютер, який за допомогою спеціальної програми коригує отримані знімки. Тоді вони проектуються проектором на оточуючі предмети так, що останні стають частиною ігрового світу.

Розроблена фахівцями Microsoft технологія не є комерційним продуктом. Її було створено для демонстрування технології «інноваційного проектування», патент на яку компанія отримала в 2011 році. В патенті зазначена технологія проектування «периферійних зображень» на поверхню навколишніх предметів, які знаходяться за межами телевізійного ігрового екрану. Вартість технології IllumiRoom доволі низька, особливо у порівнянні з такими системами віртуальної реальності, як Oculus Rift і Sensics SmartGoggles.

До речі, систему, яка чимось скидається на IllumiRoom, два роки тому продемонструвала компанія Sony. Технологія передбачала використання контролера PlayStation Move. Подейкують, ніби обидві компанії можуть представити комерційні варіанти своїх систем вже до кінця 2013 року.

Нагадаємо ще раз, що втілення системи у життя перебуває на стадії науково-дослідної розробки. Відомостей про систему на сьогоднішній день зовсім небагато, однак говорять, що компанія Microsoft розкриє більше технічних деталей на Міжнародній конференції ACM SIGCHI, яка пройде в Парижі наприкінці квітня 2013 року.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.