Вчені з'ясували, що 10 хвилин фізичних навантажень щодня замінять години у спортзалі Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2013 22:14 · Розділ: Краса і здоров'я

Фізичні навантаження необхідні для організму (фото з svit24.net)
Фізичні навантаження необхідні для організму (фото з svit24.net)

Результати досліджень, проведених нещодавно американським вченими, докорінно міняють уявлення про фізичні навантаження – виявляється, короткочасна фізична активність приносить людині не менше користі, ніж багатогодинні вправи у спортзалі.

Дослідження проводилося вченими з Бостонського університету. В рамках експерименту їм вдалося виявити, що десять хвилин, витрачених щодня на заняття спортом, чинять такий вплив на організм, як і багатогодинні фізичні навантаження.

І що цікаво: під короткочасною фізичною активністю, яка ефективно знижує вагу та рівень холестеролу в організмі людини, дослідники мають на увазі цілу низку повсякденних занять, серед яких такі звичні для нас справи, як прибирання приміщення, пробіжка до автобусної зупинки, викошування трави на газоні та навіть риболовля.

За твердженням дослідників, десять хвилин фізичного навантаження на день призводять до вкрай позитивних змін в організмі.

В рамках дослідження спеціалісти провели експеримент, в якому взяло участь більше двох тисяч представників обох статей, у яких спостерігалася зайва вага. Піддослідних, вік яких в середньому становив 47 років, перевіряли на акселерометрі. Результати, отримані за допомогою цього датчика, продемонстрували, що ті учасники дослідження, які займалися спортом частіше, були значно стрункішими за решту учасників експерименту; у низ було зафіксовано нижчий рівень холестеролу та кров'яного тиску.

Коментуючи результати дослідження, фахівці також зазначили, що фізичні вправи значно ефективніше позначаються на стані серцевого м'яза жінок, ніж чоловіків, однак причину цієї властивості людського організму вченим з’ясувати поки що не вдалося. Проте фахівці припускають, що це може бути викликане психологічними відмінностями обох статей.

У даному контексті зауважимо, що, згідно з нормами, розробленими представниками міністерства охорони здоров'я США, середньостатистичному громадянину країни слід виділяти не менше двох з половиною годин на тиждень для помірних фізичних навантажень. Якщо ж ви не готові стільки часу витрачати на фізичну активність, то можете замінити ці години 75 хвилинами інтенсивних вправ, таких як біг або ж плавання. Можна також комбінувати ці два види фізичної активності.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.