Комікс про Мухаммеда "абсолютно халяльний" Автор: lesya · Опубліковано: 09.01.2013 19:41 · Розділ: Релігія

Фото з podrobnosti.ua
Фото з podrobnosti.ua
Фото з podrobnosti.ua
Фото з podrobnosti.ua

Декілька днів тому французький сатиричний журнал Charlie Hebdo, який раніше став причиною обурення багатьох мусульман через публікацію карикатур на пророка Мухаммеда, не зійшов зі свого шляху: цього разу на сторінках скандального видання з’явилася «біографія Мухаммеда» у формі коміксів, повідомляє Tageszeitung.

За словами редакторів Charlie Hebdo, комікс не можна назвати карикатурою – це, скоріше, метафора.

Повідомляється, що «жовтого чоловічка з великими, круглими та злегка божевільними очима» намалював головний сатирик видання Шарб (Стефан Шарбонье). Тому дуже тяжко повірити в те, ніби мова, «всупереч першому враженню», йде про серйозну книгу, роздумає над коміксом кореспондент Рудольф Бальмер. За його словами, вже сама форма коміксу фактично не допускає серйозного розгляду, як, зрештою, і байки про юність Мухаммеда, його зустрічі з архангелами і легковірними жителями Мекки. Та як би там не було, автор карикатур Шарб у своїй книзі посилається на класичні ісламські праці.

Зрозуміло, що більшість населення мусульманських країн висловили протест проти видання ще до моменту виходу коміксу в світ.

Найбільше протестуючих обурює той факт, що видання ігнорує сувору заборону зображувати мусульманського пророка, тим більше в сатиричному світлі.

І те, що деякі мусульманські фанатики не розуміють гумору в цих питаннях, стало зрозумілим ще в 2011 році – тоді підпалили редакцію Charlie Hebdo. Більше того, сайт журналу було заблоковано ісламськими хакерами.

Однак слід врахувати і той факт, що релігійна сатира є невід'ємною складовою журналу. Це - частина давньої французької культурно-політичної традиції. За твердженням видавців, пророк Мухаммед не належить мусульманам: «Він - їхній пророк, однак для всіх інших це історична особистість або ж легенда, тому на нього можна малювати карикатури, як і на Ісуса, Наполеона чи Зорро».

Однак автор статті вважає, що навряд чи виданню, яке прославилося своєю критикою влади та світових релігій, варто з неприхованим лукавством вчити мусульман, як їм слід розглядати свого пророка. Та й для тих, хто зовсім не знає Мухаммеда або знає його тільки у відразливому та не менш карикатурному спотворенні ісламістських фанатиків, ця «біографія» теж не стане кращим початком для неупередженого вивчення життя цього мусульманського пророка. «Складається враження, ніби публікація коміксу покликана привернути увагу дешевим, хоча й доволі небезпечним способом».


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.