"Фюрер очима єврейського хлопчика" - у світ виходять мемуари сусіда Гітлера Автор: lesya · Опубліковано: 08.01.2013 18:36 · Розділ: Події у світі

10 січня цього року французьке видавництво «Мішель Лафон» видасть книгу з досить інтригуючою назвою «Гітлер - мій сусід. Спогади єврейського хлопчика». Автори книги - журналіст Бертіль Скалі та Едгар Фейхтвангер, спогади якого й лягли в основу книги, повідомляє Dreuz.info.

Едгар Фейхтвангер народився в 1924 році, отож на момент, коди Гітлер оселився поруч, хлопчикові виповнилося всього п’ять років.

Едгар виростав у інтелігентному оточенні: у хлопчика була велика єврейська сім’я, а його вихованням з дитинства займалися творчі обдаровані люди. Так, батько хлопчика, Людвіг, був редактором великого видання, його дядько, Ліон, відомим письменником, ще один дядько Фейхтвангера обрав шлях музиканта. До речі, останній досягнув чималих вершин - він працював у самого Ріхарда Штрауса.

Хлопчика чекали безтурботна юність та щасливе майбутнє, якби одного разу в домі, що стоїть навпроти будинку Фейхтвангера, не оселився новий сусід.

На поштовій скриньці одразу з'явилося прізвище економки нового мешканця – «Вінтер».

Через деякий час сімейство Фейхтвангерів дізналося, що поряд з ними поселився сам Адольф Гітлер. Ось тут і закінчилося безхмарне дитинство молодого єврейського хлопчика. Протягом наступних 10 років на очах Едгара писалася історія нацизму: до Гітлера приходили його соратники, відкрито заявляючи про свою ненависть до євреїв; хлопчик частенько зустрічався з ними на вулиці, бачив, як однодумці Гітлера збираються біля його дому.

На очах Едгара творилася історія нацизму (фото з mnenia.zahav.ru)
На очах Едгара творилася історія нацизму (фото з mnenia.zahav.ru)

Журналіст Бертіль Скалі зізнався, що він протягом довгих 17 років умовляв Едгара Фейхвангера написати цю книгу. У 1995 році ім’я Едгара стало вперше відоме публіці, завдяки старанням все того ж Скалі, який написав про нього статтю.

«Ця історія дуже зворушила мене, оскільки мої родичі, бабуся та троє її дітей, серед яких був і мій батько, завдячують своїм життям мешканцям Гроле, яких згодом визнали праведниками світу», - розповів Скалі. Бертіль присвятив книгу «Гітлер - мій сусід. Спогади єврейського хлопчика» саме їм, «праведникам з Гроле».

У даному контексті зауважимо, що будинок Гітлера до цього часу можна побачити в Мюнхені: після Другої світової війни там розмістилося поліцейське управління. А в колишній оселі Фейхтвангера сьогодні розташована адвокатська контора.

Джерело: http://www.newsru.co.il

Інші новини розділу