Три країни, в яких роботодавці чекають українців Автор: lesya · Опубліковано: 04.01.2013 17:51 · Розділ: Економіка

Заробляти вигідно в Москві та Санкт-Петербурзі (фото з bdg.by)
Заробляти вигідно в Москві та Санкт-Петербурзі (фото з bdg.by)

Бажаючи заробити трохи грошей, українці часто вирушають на заробітки за кордон. Однак не в усіх країнах вдається однаково добре заробити, особливо останнім часом, коли економічна криза сколихнула світ, скоротивши фінансування у сфері трудової міграції. У даному контексті експерти вирішили скласти рейтинг країн, куди вигідно їхати на роботу нашим співвітчизникам.

1. Росія. Робота в Росії, зокрема работа в Москве, виглядає доволі привабливою для наших заробітчан. Справа в тому, що для виїзду в цю країну не потрібна робоча віза. Якщо ви перебуваєте в Росії більше 90 днів, то вам доведеться або повернутися на кілька днів додому або ж стати на міграційний облік. Обійдеться ця процедура зовсім недорого.

Найбільше затребувані в Росії, за статистикою, кваліфіковані будівельники, слюсарі, які займаються збором стаціонарного устаткування, робітники металообробної та машинобудівної промисловості, машиністи рухомого обладнання. Зрозуміло, що найбільшу кількість робочих місць пропонують великі міста та прилеглі до них регіони. Останнім часом великим попитом користується работа в Санкт-Петербурге.

Що ж стосується розмірів заробітної плати, то вона дещо знизилася у порівнянні з попередніми роками. Для того, щоб не стати жертвами шахраїв, наполягайте на укладенні договору безпосередньо з вашим роботодавцем, обминаючи різні проміжні ланки та посередників.

2. Не менш привабливою в плані трудової міграції є Польща – тут українцям пропонують спрощену робочу візу. Таку візу можна оформити в польському консульстві, однак лише у випадку наявності запрошення роботодавця. Видається вона терміном на 365 днів, з яких лише половину ви можете перебувати на території країни. У Польщі можна влаштуватися на сезонні роботи і на будівництво Особливо ціняться лікарі, оскільки польські медики воліють заробляти за кордоном. Для того, щоб не стати жертвою аферистів, варто уточнити, за чий рахунок ви будете харчуватися на робочому місці. Поцікавтеся також умовами проживання.

3. Чехія. Популярністю серед українських заробітчан користується Чехія, однак тут є робота тільки для дипломованих фахівців та кваліфікованих робітників з вищою освітою. Якщо протягом двох місяців вакансія на чеському ринку праці не затребувана, на неї може претендувати українець. Працевлаштуватися в Чехії найлегше українським лікарям, кондитерам, кухарям, пекарям, плиточникам і зварникам.

Джерело: http://www.bagnet.org

Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.