Євген Касперський потрапив до "Топ-15 найнебезпечніших людей планети" Автор: lesya · Опубліковано: 28.12.2012 14:57 · Розділ: Суспільство

Цими днями спеціалісти одного американського видання склали рейтинг найбільш небезпечних осіб світу. До списку, складеного каліфорнійським IT-ресурсом Wired, як не дивно, потрапив росіянин Євген Касперський, засновник та глава компанії, яка займається розробкою програмних забезпечень. Він зайняв восьму сходинку, а всього до списку увійшло п’ятнадцять осіб.

Перші місця в рейтингу найнебезпечніших осіб світу дісталися главі іранського спецназу Касиму Сулейману (Qassem Suleimani), президенту Сирії Башару Асаду (Bashar Assad) та мексиканському наркобарону Хоакіну Гусману (Joaquin Guzman).

Що ж стосується Касперського, то, за словами представників прес-служби компанії «Лабораторія Касперського», він увійшов до даного списку через особисте ставлення до нього з боку редакції блогу Danger Room журналу Wired: «При всій повазі до журналу ми вважаємо цю публікацію необ'єктивною та заснованою виключно на особистій думці авторів, не підкріпленій перевіреними фактами».

У відповідь на це співробітники журналу заявили, що глава «Лабораторії» потрапив до списку через діяльність компанії в рамках знешкодження розроблених у США шкідливих програм Stuxnet, Flame і Duqu, за допомогою яких були атаковані іранські промислові та урядові об'єкти.

У даному контексті Ноах Шахтман (Noah Shachtman), упорядник рейтингу «найнебезпечніших людей», зауважив, що одне лише втручання в американські дії, спрямовані на припинення ядерних амбіцій Ірану, дозволяє занести Касперського до «Топ-15», однак, як виявилося, це не єдине звинувачення. За словами Шахтмана, Касперський займається технічною експертизою в інтересах ФСБ, співпрацюючи з російськими спецслужбами.

Посприяла включенню Касперського до даного рейтингу і його позиція щодо контролю за Інтернетом: Євген переконаний, що в мережі «занадто багато свободи». Касперський висловився за введення додаткового державного контролю над соціальними мережами та введення закону, який забороняє певні категорії веб-сайтів.

До речі, це вже друге звинувачення Касперського у співпраці зі спецслужбами за останні шість місяців, яке прозвучало з уст співробітників журналу. У липні цього року видання опублікувало нарис «Парадокс Євгена Касперського», в якому наводилися аналогічні звинувачення. Касперський з відповіддю не зволікав, зазначивши, що співпраця великих антивірусних розробників зі спецслужбами в аспекті протидії кіберзлочинності - це цілком природна і виправдана практика: «Всі без винятку великі компанії на ринку інформаційної безпеки співпрацюють з правоохоронними органами».

Джерело: http://www.infox.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.