Вчені довели безрезультатність IQ-тестів Автор: lesya · Опубліковано: 27.12.2012 12:51 · Розділ: Наука

IQ-тести не розкажуть про рівень інтелекту (фото з cikavosti.com)
IQ-тести не розкажуть про рівень інтелекту (фото з cikavosti.com)

Нещодавно вчені, провівши відповідне дослідження, з’ясували, що результати IQ-тестів не дозволяють скласти адекватного уявлення про інтелектуальні здібності людини. Такого висновку дійшли дослідники Едріан Оуен та Адам Хемпшир з канадського університету Західного Онтаріо у співпраці зі своїм британським колегою Роджером Хайфілдом з Музею науки в Лондоні. Спеціалісти переконують, що інтелектуальні здібності людини залежать від різних підсистем головного мозку.

В експерименті, проведеному фахівцями, взяли участь більше 100 тисяч осіб. В рамках роботи було створено спеціальний сайт під назвою 12 Pillars of Wisdom - на ньому добровольці могли пройти 12 тестів, спрямованих на перевірку різних когнітивних здібностей людини. В цей час дослідники за допомогою томографії фіксували рівень активності в різних областях мозку.

«Результати нашого дослідження засвідчують, що людський інтелект не є єдиною сутністю. Його скоріше формують безліч компонентів», - говорить один з авторів дослідження. В рамках роботи вчені встановили, що існують два різні незалежні ланцюги нейронів, які відповідають за вирішення різних типів завдань

«В цілому інтелект є проявом властивостей анатомічно різних когнітивних систем, кожна з яких має свій власний рівень можливостей», - підсумовують отримані результати дослідники.

Інакше кажучи, показники інтелектуальних здібностей кожного з нас залежать як мінімум від трьох компонентів - короткочасної пам'яті, здатності до логічного мислення, а також вербального компонента.

У даному контексті зауважимо, що історія тестів на «коефіцієнт інтелекту» - IQ розпочалася на початку минулого століття. У 1904 році британець Чарльз Спірмен (Charles Spearman) виявив, що здатність до вирішення цілого спектру завдань різного типу співвідноситься між собою. Психолог припустив, що за вирішення всіх типів інтелектуальних завдань відповідає один загальний чинник, позначивши його буквою G.

Взявши за основу результати досліджень Спірмена, психологи почали розробляти різні методи вимірювання цього фактора - тести та анкети для вимірювання коефіцієнта інтелекту. Виявилося, що рівень інтелекту взаємозв’язаний зі спадковістю, зумовлений соціально-економічними факторами та статевою приналежністю.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.