Завдяки архівним знімкам виявлено раніше невідомі зірки Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.07.2009 11:46 · Розділ: Природа

Астрономи, при аналізі архівних фотознімків, виявили найновішу зірку яка знаходилася на відстані 11 мільярдів світлових років від Землі. Найновішими зірками називають могутні вибухи масивних небесних тіл на останній стадії їх еволюції.

Спостереження за найновішими дозволяють вченим досліджувати зниклі галактики, закономірності еволюції зірок, зрозуміти як розвивався Всесвіт. Проте такі зірки часто виявляють лише випадково - земні телескопи не можуть цілодобово контролювати всю небесну сферу.

Джеф Кук (Jeff Cooke) з університету Каліфорнії та його колеги використовували інший метод пошуку - вони порівняли знімки певних ділянок неба, зроблені протягом року з фотографіями тієї ж ділянки в інші роки.

В результаті, на зображеннях, отриманих франко-канадским телескопом, який встановлено на Гаваях, вдалося виявити чотири об'єкти, схожі на найновіші зірки. Вивчивши світлові спектри "підозрюваних", вчені підтвердили свою здогадку. Знайдені ними найновіші відносилися до класу IIn - це зірки, що вибухають в результаті колапсу масивного ядра.

Підрахунки показали, що один із знайдених об'єктів віддалений від нас на 11 мільярдів світлових років. Попередній рекорд віддаленості серед найновіших становив 6 мільярдів світлових років.

Джерело edublog01.zoka.cc


Інші новини розділу