Останній смартфон Стіва Джобса Автор: lesya · Опубліковано: 26.12.2012 08:46 · Розділ: Нові технології

Apple iPhone 4 16GB (фото з сайту fones.com)
Apple iPhone 4 16GB (фото з сайту fones.com)

У жовтні 2011 року світ чекало велике розчарування: довгоочікуваний Apple iPhone 5 від компанії, яка в 2007 році здійснила справжній прорив на ринку мобільних технологій, представивши людству без сумніву грандіозну та інноваційну розробку мобільного телефону нового покоління, на головній презентації компанії в 2011 році не показали.

Щоправда, розчарування було передчасним – компанія новинку все-таки продемонструвала, і нею став оновлений iPhone 4 з індексом 4S. Нове покоління iPhone отримало удосконалену камеру та двоядерний процесор з графічним прискорювачем. На додачу, в iPhone 4S з’явився голосовий сервіс Siri.

Фактично, замість якихось кардинальних змін компанія трішки відкоригувала вже існуючу модель смартфона, через що акції Apple різко знизилися в ціні, а нова назва пристрою викликала цілу хвилю недоречних жартів.

А через два дні після презентації помер легендарний засновник компанії та її ідейний наставник Стів Джобс. Любителі пожартувати вмить замовкли, а під індексом 4S почали розуміти «for Steve». Надійшовши в офіційний продаж, смартфон побив усі рекорди: було продано більше мільйона пристроїв, і це лише за перший день. iPhone 4S судилося стати найбільш успішним смартфоном компанії.

На вартість пристрою безпосередньо вплинув об’єм вбудованої пам’яті. Так, ціна на Apple iPhone 4S 16Gb у США одразу після виходу новинки складала $199, з об’ємом пам’яті в 32 Гб - $299, 64 Гб - $399.

Зрозуміло, що вихід нової версії найпопулярнішого у світі комунікатора не зміг залишитися без уваги критиків, яким не сподобалося те, що iPhone нового покоління майже нічим не відрізняється від свого попередника iPhone 4. Говорили, що Apple виїжджає на своїй популярності, що їй зіграла на руку і смерть Стіва Джобса.

В чомусь критики мали рацію. Справді, зовні iPhone 4S майже не відрізняється від iPhone 4. Та й якість виконання все та ж незмінно висока. Натомість внутрішнє наповнення пристрою зазнало суттєвих змін.

В основі iPhone 4S - той же процесор, що й у iPad 2: двоядерний Apple A5 з графічним співпроцесором PowerVR SGX 543MP2. За словами розробників, саме це удосконалення дозволить 4S працювати в сім разів швидше за попередню модель iPhone.

Серед основних характеристик нового пристрою доцільно виокремити наступні: комунікатор працює на базі iOS 5; оснащений він, як уже зазначалося, двоядерним процесором з модифікованою архітектурою ARM Cortex A9 Apple A5 частотою 1 Ггц з графічним співпроцесором PowerVR SGX 543MP2, 512 Мбайт ОЗП плюс 16, 32 або ж 64 Гбайт вбудованої пам'яті. Приємно вражає камера - 8 мегапікселів з автофокусом, є фотоспалах, 1080p відео 30 fps зі стабілізатором. Пристрій підтримує бездротовий зв’язок Wi-Fi, Bluetooth 4.0 EDR (A2DP), A-GPS та цифровий компас.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.