Зовнішність гобітів аж ніяк не вигадана Автор: lesya · Опубліковано: 25.12.2012 12:26 · Розділ: Наука

В рамках масштабного дослідження, яке тривало кілька років, вчені виявили, що зовнішність гобітів зовсім не вигадана голлівудськими кінематографістами – схожі на них істоти існували насправді. А може, існують і зараз.

Ще в 2003 році в одній із печер індонезійського острова Флорес вчені виявили останки восьми крихітних людиноподібних істот, ріст яких не перевищував одного метра. Серед останків чудово зберігся жіночий череп завбільшки з грейпфрут. Вчені одразу ж охрестили виявлених істот гобітами, а офіційна назва виду - Homo floresiensis.

Доктор Сюзан Хейес з австралійського Університету Вулонгонга вирішила відтворити образ жінки, череп якої було виявлено в могилі. За словами дослідниці жінку, вік якої на момент смерті становив приблизно 30 років, навряд чи запросили б зніматися в кіно. Красунею її язик не повернеться назвати – у жінки-гобіта були високі вилиці та великі витягнуті вгору вуха. Хоча й на мавпу схожа вона не була.

Більшість антропологів переконані, що гобіти належать до окремого крихітного виду людей, які колись мешкали на нашій планеті. При цьому вони не хворіли ніякими недугами, як спершу вважалося.

У цих крихітних істот неймовірно великі підошви - більше половини гомілкової кістки, а це близько 25 сантиметрів – точнісінько як у містера Фродо з «Володаря кілець». За словами вчених, гобіти-люди змушені були високо підіймати ноги, щоб не човгати по землі.

Окрім того, у цих істот була сильно виражена плоскостопість, а великий палець на нозі був досить коротким. Така будова стопи не дозволяла гобітам бігати – вони були тихохідними.

Проведений аналіз останків, виявлених в печері Флореса, доводить, що близько 12 - 18 тисяч років тому гобіти населяли острів. Поряд з ними тут мешкали і звичайні люди. Отож виходить, що ці два види людей існували тут паралельно. Звідси й легенди, вельми популярні серед аборигенів острова, які оповідають про якихось волохатих карликів, що жили в печерах. Місцеві мешканці переконують, що волохаті карлики нікуди не зникли, а просто пішли в джунглі.

До речі, у 1959 році французький біолог Ейвельманс написав книгу, яка оповідала про плем'я карликів, що мешкають у важкодоступних районах Індонезії. Тоді у вченому світі над Ейвельмансом підсміювалися, називаючи його дослідження необґрунтованим та ненауковим. Проте тепер з’ясувалося, що вчений, імовірніше за все, мав рацію.

Джерело: http://www.kp.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.