Створено велотренажер, який дозволить перетворити зайві кілограми в електрику Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2012 15:04 · Розділ: Нові технології

Якщо в квартирі раптово гасне світло, переважна більшість людей змушені бездіяльно чекати усунення несправності. Та якщо у вас є пристрій Ideso PowerPac, ви зможете не витрачати дорогоцінного часу дарма, а сісти на велосипед та виробити для свого комп'ютера або ж якогось іншого пристрою стільки енергії, скільки душа забажає.

Пристрій Ideso PowerPac - це компактний електричний генератор, ротор якого обертається завдяки руху велосипедного колеса. За словами розробників, генератор призначений для роботи в стаціонарних умовах.

Нещодавно цей компактний велотренажер, який попутно виробляє електрику, отримав премію Red Dot Design Award 2012 в категорії «Кращі з кращих». За словами засновника компанії Ideso Марка Рувейла (Marc Ruweil), їхній пристрій - це тренування з додатковими перевагами. Ви отримуєте подвійну користь від звичного тренування.

Тренуйтеся й економте на електроенергії!
Тренуйтеся й економте на електроенергії!

Розроблений компанією тренажер-генератор складається з двох корпусів, які посередині мають отвір. Під обшивкою розміщено генератор постійного струму та контролер заряду. Окрім того, в комплект велотренажера входить акумуляторна батарея на 12 вольт загальною ємністю 11 ампер-годин та інвертор для отримання різних варіантів вихідної напруги, включаючи значення в 22, 12, і 5 вольт, що дозволяє підключати до батареї різні пристрої.

Для повної зарядки батареї вистачить 80 хвилин рівномірної «їзди» на велосипеді з середньою швидкістю. Все, що необхідно зробити, це вставити заднє колесо велосипеда в проріз і крутити педалі. На даний час тренажер не здатний забезпечити різноманітного навантаження.

За словами розробників, швидкість обертання колеса визначає інтенсивність заряду. Отож чим скоріше ви крутитимете педалі, тим швидше зарядиться акумулятор. Однак Марк Рувейл радить не перестаратися, оскільки акумулятор можна заряджати лише з певною швидкістю. В іншому випадку задвижки можуть спрацювати з метою захисту батареї.

За словами розробників, пристрій може знадобитися в умовах надзвичайних ситуацій, однак у даному контексті бензинові генератори будуть значно ефективнішими. Натомість в країнах, що розвиваються, ситуація трохи інша. В умовах повної відсутності стаціонарної мережі пристрій може використовуватися для побутових потреб. Представники компанії також висловили сподівання, що їхнє творіння зацікавить тих, хто взамін витрачених на тренування калорій хоче отримати щось реальне, подбавши при цьому про екологічну ситуацію на нашій планеті.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.