До 2018 року телефони матимуть слух, нюх, та розрізнятимуть смак Автор: lesya · Опубліковано: 24.12.2012 07:44 · Розділ: Нові технології

Цими днями співробітники IBM поділилися своїм баченням того, яким стане комп'ютер всього через кілька років. Експерти компанії переконують, що до 2018 року він матиме всі п'ять почуттів. Про це пише Марк Прігге в статті, опублікованій на сторінках The Daily Mail.

За словами Бернарда Мейерсона, головного технолога IBM, стрімкий розвиток тактильних та інфрачервоних технологій розширить можливості сенсорного екрану та вібрування в мобільних телефонах до того, що вони зможуть симулювати дотик.

«Сьогодні ми вступаємо в еру пізнавальних обчислювальних систем - машин, які допомагають нам думати. Найбільш інтригуючим аспектом цього те хнологічного зсуву є те, що ми можемо поділитися з комп'ютером деякими здібностями правої півкулі людського мозку», - говорить фахівець.

Вчений наголошує на тому, що головна суть цих розробок – це зовсім не відтворення людського мозку. Просто після низки удосконалень машини зможуть мислити раціонально й аналітично.

Вони отримають унікальну здатність до судження, співчуття, творчості – рис, притаманних виключно людині. Більше того, комп’ютери майбутнього розумітимуть, що таке моральні принципи.

Так, у даному контексті керівник науково-дослідного сектора IBM Робін Шварц пояснює, що комп’ютерний «зір» знадобиться в найрізноманітніших сферах людського життя. Система зможе за допомогою «зору» збирати інформацію та виявляти аномалії, керуючись поставленим завданням - приміром, комп’ютер зможе виокремити крихітну область ураженої тканини під час МРТ і внести цю інформацію в історію хвороби пацієнта.

Оцінюючи важливість комп’ютерного «слуху» глава відділу менеджменту інтелектуальної інформації Джон Сміт зазначив, що сенсори, які зможуть сприймати звукообрази та зміни частот, з легкістю розпізнаватимуть, приміром, наявність тих чи інших пошкоджень мосту ще до того, як він завалиться. Окрім того, система сенсорів допоможе вам краще зрозуміти, чому плаче ваш малюк.

Здатність гаджета розрізняти смак дозволить розрахувати рецепт ідеальної страви, в якій поєднаються улюблені смакові якості та оптимальне засвоєння поживних речовин.

Сенсори навчаться визначати запахи та їхні хімічні біомаркери й молекули, які розкажуть про стан вашого здоров'я. Ці технології розпізнавання запаху знадобляться для виявлення порушень гігієни в операційній, для вивчення стану ґрунту чи дослідження санітарної системи міста.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.