Найгучніші судові процеси 2012 року за версією газети Times Автор: lesya · Опубліковано: 21.12.2012 17:23 · Розділ: Кримінал

2012 рік ознаменувався кількома гучними судовими процесами, які не пройшли повз увагу преси. У даному контексті популярне видання Times, у якого є свій власний додаток "Law" ("Закон"), опублікувало огляд найбільш цікавих моментів судових процесів року, що минає.

Автор статті, юрист Девід Пеннік, ознайомившись із найгучнішими судовими справами, виокремив з них найцікавіші та часом кумедні моменти, систематизувавши їх за певними категоріями. Таких категорій вийшло декілька. Цього року «потішили» читачів і судді, і підсудні, і навіть свідки.

Так, приміром, до категорії «Найбільш нерозсудливий суддя року» потрапив суддя Пітер Боуерс, який не лише врятував від в'язниці підсудного, якого звинувачували у скоєнні квартирної крадіжки зі зломом, але й заявив, що подібний вчинок вимагає «великої мужності».

Серед «адвокатів, які відзначилися найбільше» Times назвав ім’я одного із захисників колишнього глави МВФ Домініка Стросс-Кана.

Анрі Леклерк в інтерв'ю французькому телебаченню заявив буквально наступне: «А ви спробуйте відрізнити голу повію від будь-якої іншої оголеної жінки». Зауважимо, що Леклерк говорив від імені свого клієнта.

«Найскладнішим» підсудним 2012 року автори статті назвали австралійця Девіда Аллана Болдуїна, який категорично відмовлявся пристойно вести себе в суді, постійно лаючи суддю та всіх присутніх. І коли на одному із судових засідань служитель Феміди розпочав промову фразою «я наказую», що англійською може означати і «я замовляю», Болдуїн втрутився з реплікою: «А мені замов грьобану піцу, раз вже ти цим зайнявся».

Звання автора найбільш переконливого аргументу на суді дісталося футбольному тренеру Гаррі Редкнаппу, якого звинуватили в ухилянні від сплати податків. На суді тренер заявив, що був настільки захоплений спостереженням за тим, хто «випасав» на футбольному полі Бекхема, що підписав документ про перерахування певної суми на свій рахунок у банку Монако, навіть не дивлячись на нього. Суд повірив тренеру, і Редкнаппа виправдали.

А в номінації найзначніших поворотів у правовій науці Times відзначила надання притулку скандальному засновнику сайту Wikileaks Джуліану Ассанжу владою Еквадору та його тривале перебування в посольстві цієї країни в Лондоні. До цієї категорії потрапило також рішення судді на користь Романа Абрамовича, на якого подав позов колишній російський олігарх Борис Березовський.

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу