У Мілані обладнають "антистресові" автобусні зупинки Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2012 08:06 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями у Мілані група дизайнерів вирішила удосконалити автобусні зупинки, обладнавши їх простою установкою, яка допоможе пасажирам знімати стрес. Антистресові автобусні зупинки, за словами їхніх творців, покликані знизити рівень щоденних стресів.

Міланські дизайнери запропонували доволі просте та нестандартне рішення: вже найближчим часом в місцях очікування громадського транспорту з'являться листи поліетилену з пухирцями повітря.

Повітряно-пухирчасту плівку, як відомо, використовують в якості пакувального матеріалу. Вона необхідна для перевезення делікатних предметів, які від удару можуть пошкодитися або повністю розбитися. Плівка являє собою лист поліетилену, всіяний маленькими пухирцями, наповненими повітрям. Якщо ви натиснете на цей пухирець, він трісне, видавши характерний звук. Сьогодні багато хто використовує цей матеріал для зняття стресу. Скориставшись такою ситуацією, італійський художник Fra. Biancoshock запропонував оснастити пухирчастими листами автобусні зупинки міста.

На кожній автобусній зупинці висить оголошення з написом «Антистрес задарма». Пасажирам пропонуються листи поліетилену різних розмірів: ті, хто чекає на автобус п'ять хвилин, можуть взяти невеликий шматочок плівки, а ті, кому необхідно чекати довше, відривають більші шматки поліетилену. Всього пропонується три варіанти «Антистресу» - на 3, 5 і 10 хвилин очікування.

За твердженням психологів, такі листи з пухирцями є ефективним засобом для зняття стресу, які часто діють краще, ніж деякі лікарські препарати.

У даному контексті нагадаємо, що цю диво-плівку було винайдено ще в 1957 році. Тоді один американський дизайнер попросив двох винахідників створити новий вид шпалер. Цими винахідниками стали Марк Чаваннес та Алфред Філдінг.

Зі шпалерами, однак, у них нічого не вийшло. Ідея клеїти на стіни поліетиленові пухирці видавалася не надто привабливою, отож про неї на деякий час забули. На цьому все могло б і закінчитися, якби одного разу під час авіаперельоту Філдінг не помітив, що пористі хмари здатні пом’якшувати посадку літака.

Вирішивши скористатися цим відкриттям, Філдінг разом з Чаваннесом відкрив невеличку компанію, запатентувавши свій винахід.

На сьогоднішній день прибуток компанії Sealed Air складає більше 4 мільярдів доларів на рік, а відділення корпорації працюють у 52 країнах світу.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу