Британія перейде на пластикові купюри Автор: lesya · Опубліковано: 18.12.2012 17:20 · Розділ: Події у світі

Фунти стануть пластиковими (фото з wek.com.ua)
Фунти стануть пластиковими (фото з wek.com.ua)

За даними The Daily Telegraph, вже з 2015 року Банк Англії може ввести в обіг фунти стерлінгів, виготовлені не з паперу, а з полімерів. За даними газети, британський регулятор недавно розмістив тендер загальною вартістю в один мільярд фунтів на друк нових банкнот. Однією з умов для можливих учасників тендеру є готовність в разі потреби перейти з виробництва паперових купюр на виготовлення пластикових грошових одиниць.

Видання відзначає, що керівництво Банку Англії поки що не ухвалило остаточного рішення про печать на картоне полимерном.

У даному контексті зауважимо, що паперові грошові знаки ввійшли в обіг у Великобританії більше 300 років тому. Починаючи з 2003 року випуск нових фунтів поклали на компанію De La Rue, яка є одним з двох виробників пластикових банкнот в цілому світі.

У даному контексті нагадаємо, що вперше полімерні купюри були введені в обіг в Австралії ще в 1988 році з метою протидіяння підробці банкнот. На сьогоднішній день пластикові грошові знаки використовуються в Канаді, Північній Ірландії, Новій Зеландії, Румунії, Мексиці, В'єтнамі та багатьох інших країнах світу.

Серед плюсів полімерних купюр експерти називають їхню довговічність і водонепроникність. Та що найважливіше, такі купюри тяжче підробити.

Зауважимо, що в листопаді цього року пластикові купюри номіналом в 20 доларів випустила Канада. За словами експертів, 20-доларова купюра є в країні найбільш популярною, тому заміна старих грошових одиниць на нові відбуватиметься поступово. На момент введення нових грошей в обігу перебувало близько 800 мільйонів купюр номіналом 20 доларів.

Експерти відзначають, що пластикові купюри повинні служити істотно довше. Зауважимо також, що нова купюра канадського долара стала першою за останніх півстоліття, де королева Великобританії Єлизавета розміщена по центру. Протягом тривалого часу портрети розміщували на правій стороні банкноти, оскільки в центрі вони швидко стиралися. З пластиковою купюрою цього не відбуватиметься

На зворотній стороні купюри традиційно зображений меморіал, споруджений у 1936 році на честь подвигу канадських солдатів в роки першої світової війни.

Повідомляється також, що у Канаді не всі фінансові організації отримали нову купюру в розпорядження. Банкам потрібно щонайменше два роки на те, щоб підготувати банкомати до видачі нових купюр, які за своїми властивостями відрізняються від паперових.

Вже найближчим часом Банк Канади повинен випустити в обіг нові купюри номіналом 5 і 10 доларів.

Джерело: http://lenta.ru/

Інші новини розділу