6 найбільш ідіотських питань, якими задавалася наука Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2012 18:16 · Розділ: Наука

Дельфін закохався у дівчину
Дельфін закохався у дівчину

Часто вчені задаються такими питаннями, що мимоволі замислюєшся над тим, чи все гаразд у них із глуздом. Хоча, цілком можливо, ці питання мають під собою певне наукове підґрунтя, і їхнє вирішення могло б допомогти вивченню загадкових механізмів деяких тварин, однак виглядають вони, м’яко кажучи, ідіотськими. Ось кілька таких запитань.

1. Як індик-самець відреагує на відрізану голову самки? У 60-х роках минулого століття спеціалісти помітили, що, вибираючи самку, індик звертає увагу насамперед на її голову. Для того, щоб переконатися у вірності такого припущення, вчені відрізали голову самці, насадили її на палю та виставили перед індиком…

В рамках експерименту дослідники з Університету Пенсільванії Мартін Шеїн та Едгар Хейл виготовили кілька моделей індички та підклали їх індикам. Ті підміни не помітили і вчинили з ними те, на що й сподівалися учені, – статевий акт. При цьому індиків нітрохи не збентежило, коли від імпровізованих індичок залишилися тільки голова і палиця. Тоді індикам запропонували злучитися з головами реальних самок. Результат був тим же.

2. Одного разу британські вчені задались питанням, чи почне черепаха позіхати, якщо перед її мордою сидітиме людина і безперервно позіхатиме.

Відомо, що позіхання дуже заразливе, і передається воно не лише людям, але й деяким тваринам, наприклад, собакам. Спершу необхідно було навчити черепаху позіхати. За справу взялася Анна Вілкінсон з Університету Лінкольна, яка витратила близько шести місяців, щоб змусити свою підопічну позіхати.

Після цього рептилію підсадили до інших черепах, і... нічого не сталося. Позіхання – це насамперед соціальний феномен, який тваринам нижчого рівня не властивий.

3. Одного разу фахівець з Університету Кіото (Японія) Такеші Нішімура вирішив з’ясувати, як звучатиме голос мавпи під дією гелію. Вчений посадив гібона в наповнену гелієм камеру, в результаті чого замість властивого цьому виду крику гібон видавав звуки, схожі на стогін до смерті наляканої примари.

Слід визнати, що цей експеримент був не таким безглуздим, як здається - Нішімура намагався з’ясувати механізм, за допомогою якого гібони видають звуки. І він виявився схожим на людський.

4. У 1965 році дослідник дельфінів Джон Ліллі проводив експеримент, в рамках якого намагався навчити дельфіна основам людської мови. Для того, щоб навчальний процес давався йому легше, піддослідного вирішили поселити в окремому басейні з людиною протилежної статі. Цією дівчиною стала студентка Меггі Хоу, яка мешкала в кімнаті, де всі меблі були наполовину затоплені водою, щоб дельфін Пітер міг підпливти до неї, коли йому заманеться. В результаті дельфін почав кусати дівчину, всіляко проявляючи сексуальні домагання. При цьому після знайомства з Меггі самок свого роду дельфін більше не захотів.

Джерело: http://mixstuff.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.