Мексиканський дизайнер перетворив конфісковану зброю в музичні інструменти Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2012 11:12 · Розділ: Події у світі

Один мексиканський дизайнер зумів перетворити сотні знарядь убивств в унікальні музичні інструменти. Так, недавно в Мексиці деякі конфісковані пістолети, револьвери та автомати отримали нове призначення, і тепер вони не забирають життя, а творять прекрасне.

Мексиканський дизайнер на ім’я Педро Рейес (Pedro Reyes) дивним чином перетворив 6700 одиниць зброї, призначеної на утилізацію. В рамках проекту Imagine дизайнер створив півсотні струнних, духових та ударних інструментів, які в «минулому житті» грали зовсім іншу музику. З унікальною колекцією мексиканця можна ознайомитися в рамках виставки Istanbul Design Biennal. Проект став частиною експозиції «Adhocracy».

За словами Рейеса, ідея створення музичних інструментів зі зброї з’явилася в нього після проекту Palas for Pistolas, який було реалізовано ще в 2008 році. Тоді в рамках проекту 1527 «стволів» перетворили в таку ж кількість лопат, які використали для того, щоб посадити 1527 дерев у ботанічному саду міста Culiacán, розташованого в західній Мексиці.

Таке символічне перетворення сталося в цьому місті тому, що тут зафіксовано вкрай високий рівень смертності від вогнепальних поранень.

Трохи раніше до Рейеса звернулися представники уряду Мексики із унікальною пропозицією, запропонувавши дизайнерові перетворити 6700 одиниць зброї, конфіскованої в Сьюдад-Хуаресі, в який-небудь арт-проект – тільки щоб не закопувати в землю всю цю купу металу. Педро прийняв виклик і, заручившись допомогою шести музикантів, протягом двох тижнів перетворював знаряддя вбивства в інструменти мистецтва.

За словами Рейеса, ця робота стала свого роду актом екзорцизму. Митець ні на мить не забував, яку кількість життів відібрала ця зброя, тому її перетворення в музичні інструменти стало «вигнанням демонів», реквіємом за жертвами та вираженням сподівань на життя без зброї. За статистикою, протягом останніх шести років у Мексиці від вогнепальних поранень загинуло більше 80 000 осіб. Не менш невтішна статистика спостерігається і в інших країнах Латинської Америки.

Педро зізнається, що його дивує та прикро вражає «логіка» більшості голлівудських фільмів, у яких герої, пропагуючи здоровий спосіб життя, не можуть закурити цигарку, але щосили хизуються «крутими» пістолетами. Дизайнер говорить, що жити в громадянському суспільстві без зброї - невід'ємне право кожної людини...

Джерело: http://newsland.com/

Інші новини розділу