В Україні торгують секретами із соціальних мереж Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2012 13:30 · Розділ: Суспільство

Приватний детектив (фото з izmena007.ru)
Приватний детектив (фото з izmena007.ru)

Не секрет, що цікавість – справа дуже добра та корисна, та лише тоді, коли вона не надмірна. Ця риса людського характеру йде в ногу з пізнанням та самовдосконаленням, однак якщо перейти дозволені межі, вона може зіграти з нами злий жарт, ставши зброєю в руках аферистів.

Оригінальний спосіб нажитися за рахунок понадміру цікавих громадян вигадали нещодавно українські шахраї. Так, «приватні детективи» всього за 5000 гривень обіцяють дізнатися все про ваших віртуальних друзів. Натомість правоохоронці переконують, що це обман.

Так, нещодавно в Україні з'явилася доволі цікава послуга - за суму від однієї до п’яти тисяч гривень приватні детективи пропонують розкрити всі секрети ваших співбесідників в соціальних мережах. Пересвідчитися в усьому особисто вирішили кореспонденти видання «Сьогодні», які завітали до одного такого детектива під виглядом звичайнісіньких клієнтів.

«Дізнатися подробиці про «друга» чи співбесідника - це не проблема, - говорить харківський «сищик» на ім’я Михайло, який активно рекламує свої послуги. - Якщо людина зареєстрована в соціальних мережах, то про неї можна дізнатися все по максимуму - сімейний стан, чи не задіяна вона в якихось аферах, та навіть, якщо клієнт цього потребує, таку людину можна розшукати, сфотографувати, або ж зняти прихованою камерою».

Михайло також розповів, що за додаткову плату його контора може надати клієнтам інформацію, яка міститься виключно в міліцейських базах. А ще можна дістати роздруківку телефонних дзвінків людини, яка стала об’єктом стеження. Детектив також розповів, що недавно йому вдалося розсекретити одного діда-збоченця, який переховувався під виглядом зовсім іншої особи. Михайло переконує потенційних клієнтів, що з'ясувати справжні ім'я та прізвище користувача, навіть якщо його профіль в мережі вигаданий, не складає для нього ніяких труднощів.

У даному контексті співробітники МВС вирішили попередити громадян України, що такі детективи насправді можуть виявитися звичайнісінькими шахраями. «Вони цілком можуть взяти гроші, а послуг не надати. А скаржитися постраждалі навряд чи будуть», - говорить з цього приводу спікер МВС Сергій Бурлаков. Окрім того, правоохоронці підкреслили, що цивільні особи не мають права збирати та поширювати конфіденційну інформацію, адже такі дії караються законом у вигляді позбавлення волі терміном до двох років. А користувачам міліція радить викладати мінімум інформації про себе, щоб максимально захистити себе від шахраїв.

Джерело: http://www.segodnya.ua

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.