Президента Уругваю визнано найбіднішим президентом світу Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2012 14:56 · Розділ: Життя

Якщо люди скаржаться на те, що політики не розуміють, як живе простий народ, то це явно не мешканці Уругваю. Так, президент цієї країни Хосе Мухіка, вегетаріанець і аскет, мешкає на старій фермі та віддає майже всю свою зарплату на благодійність.

Перед домом політика на мотузках сушиться білизна, воду слід досягати з колодязя, а сам дім охороняють лише двоє поліцейських і триногий собака на прізвисько Мануела.

Президент Мухіка категорично відмовляється переїхати мешкати в офіційну резиденцію, залишаючись жити на своїй родовій фермі неподалік від столиці країни Монтевідео. До будинку президента веде лише одна вузька ґрунтова дорога. Хосе, окрім обов’язків президента країни, вирішив розпочати власний бізнес: він разом з дружиною вирощує квіти на продаж. При цьому найманих працівників у літніх людей немає.

Президент Мухіка віддає на благодійність близько 90% своєї зарплати, яка становить 12 тисяч доларів на місяць. В результаті Хосе Мухіку називають найбіднішим президентом у світі.

Я так живу все своє життя, - говорить Мухіка. - Я дуже добре живу з тим, що в мене є».

Як уже зазначалося, майже всю свою зарплату уругвайський лідер віддає благодійним організаціям, які допомагають бідним та сприяють розвитку дрібного бізнесу.

Згідно із законодавством країни, всі державні службовці в Уругваї зобов'язані декларувати свої доходи та особисте майно. Два роки тому майно президента складалося з автомобіля «Фольксваген-жук» 1987 року випуску, вартість якого становила всього 1800 доларів.

Цього року Мухіка вирішив внести в декларацію половину майна своєї дружини - землю, кілька тракторів та будинок, отож його статок виріс до 215 тисяч доларів.

Хосе Мухіка зайняв пост президента Уругваю в 2009 році. У 60-70-хх роках минулого століття він воював у складі загонів лівого руху "Тупамарос", яке підтримувало ідеї кубинської революції.

Хосе отримав шість поранень, після чого майже 14 років провів у в'язниці, більшість із яких просидів у камері-одиночці. У 1985, коли в Уругваї знову запанувала демократія, майбутнього президента випустили на волю.

«Мене називають найбіднішим президентом, проте бідним я себе не відчуваю. Бідні - це ті, хто все життя працює лише для того, щоб жити в розкоші. Їм щоразу хочеться все більше й більше», - пояснює свою точку зору Хосе.

На саміті в Ріо-де-Жанейро, який відбувся в червні цього року, президент зазначив: «Весь день ми говоримо про стійкий розвиток, про те, як боротися з бідністю. Та що стане з нашою планетою, якщо в індійців на кожну сім'ю буде стільки ж машин, що й у Німеччині? Скільки кисню залишиться на нашій планеті?» - задається питанням Хосе Мухіка.

Джерело: http://gazetasng.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.