В Данії виявлено рукопис невідомої казки Андерсена Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2012 11:34 · Розділ: Події у світі

Рукопис - перша казка Ганса
Рукопис - перша казка Ганса

Нещодавно у Данії було виявлено рукопис невідомої раніше казки знаменитого на увесь світ казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цінний рукопис знайшли на батьківщині письменника, в рідному місті Оденсе на острові Фюн. Казка, написана Андерсеном, називалася «Сальна свічка».

Рукописну копію казки «Сальна свічка» (Taellelyset) було виявлено на дні коробки архівних паперів ще на початку жовтня цього року, однак вчені не поспішали оприлюднювати відкриття, не провівши належної перевірки тексту, повідомляє данська газета Politiken.

У казці Андерсен оповідає про свічку, яка протягом тривалого часу не визнавала своєї внутрішньої краси, не могла зрозуміти її, а потім раптом все усвідомила, але вже надто пізно – тоді, коли зайнялася.

За словами дослідників творчості знаменитого данського казкаря, Ганс Крістіан Андерсен написав цю казку в роки шкільного навчання в період 1820-х. Якщо це припущення підтвердиться, то «Сальна свічка» і є першою казкою письменника. Знайдений екземпляр, говорять експерти, є копією первинного тексту.

«Це насправді сенсаційне відкриття: частково тому, що це, мабуть, перша казка Андерсена. Окрім того, вона доводить, що Андерсен почав писати в казковому жанрі ще в глибокій юності», - зауважив з цього приводу один з провідних датських експертів з питань життя і творчості письменника Ейнар Стіг Аскгор.

Літературознавець брав участь у проведенні експертизи документа, тому не сумнівається з приводу того, що автором тексту є саме Андерсен.

Спеціалісти також зазначили, що віршовані фрагменти авторства данського казкаря періодично знаходять в квартирах, які свого часу винаймав Ганс. Однак текст таких розмірів востаннє було виявлено ще в середині 1920-х років, коли лектор Ханс Брікс знайшов мемуари Ганса Крістіана Андерсена в Королівській бібліотеці в Копенгагені.

Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875) – талановитий письменник, казкар, автор сотень всесвітньо відомих казок, серед яких «Русалонька», «Гидке каченя», «Кресало», «Снігова королева». Його твори перекладені 125 мовами, вони поступаються за цим параметром лише Біблії.

До речі, дослідники творчості легендарного казкаря переконують, що в реальності Андерсен дітей не любив. Точніше, любив, але такою любов’ю, за яку тепер міг би запросто потрапити за ґрати. Простіше кажучи, письменник був педофілом.

Одного разу, коли городяни вирішили встановити прижиттєвий пам'ятник Андерсену, до нього прийшов скульптор і показав ескіз майбутньої скульптури. Однак Андерсен залишився вкрай незадоволений проектом: «Ви хочете, щоб я читав казки в оточенні дітей, які виснуть на моїх плечах і колінах? Та я і слова не вимовлю в такій обстановці!». В результаті дітей з композиції довелося видалити.

«Я заплатив за свої казки велику, непомірну ціну. Відмовився заради них від особистого щастя і пропустив той час, коли уява повинна була поступитися місцем дійсності», - говорив письменник.

Джерело: http://nbnews.com.ua/

Інші новини розділу