Іран запустив сайт Mehr, який повинен замінити YouTube Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2012 07:30 · Розділ: Події у світі

Іранський Інтернет (фото з news.rambler.ru)
Іранський Інтернет (фото з news.rambler.ru)

Нещодавно в Ірані було запущено новий сайт Mehr – ресурс, покликаний замінити популярний в цілому світі відеохостинг YouTube. Mehr дозволяє користувачам завантажувати та переглядати відео, зняті самостійно, а також переглядати записи, зроблені національною мовною компанією IRIB. «Правильний» ресурс, як уже зазначалося, покликаний замінити YouTube, який ще в 2009 році в цій ісламській республіці був визнаний «нечистим».

За словами авторів ідеї, метою проекту є, насамперед, «розвиток іранської культури». Однак експерти у даному контексті твердять, що, приймаючи рішення заборонити YouTube, влада країни в останню чергу дбала про культуру. Скоріше за все, такий крок - це черговий прояв суворої «теократичної» цензури.

Ні для кого не секрет, що розвиток Інтернету на території Ірану стикається з величезними труднощами. Такі популярні в цілому світі сайти, як Facebook, Twitter та YouTube, були заблоковані на території країни ще в 2009 році, як тільки владу на президентських виборах здобув Махмуд Ахмадінежад.

На забороні перелічених соціальних мереж влада не планує зупинятися. Президент погрожує не лише заблокувати інші популярні західні сайты на CMS GuppY, але й має намір ввести обов'язковий контроль всіх онлайн-дій громадян. Станеться це вже в 2013 році. Такий тотальний контроль стане можливим за рахунок створення власної Інтранет-мережі, яка діятиме виключно на території Ірану, - так званого «чистого Інтернету».

Що ж стосується відеохостингу YouTube, то він неодноразово піддавався критиці в інших мусульманських країнах, не говорячи вже про численні судові позови. В основному ресурс YouTube та пошуковик Google піддаються критиці через свій контент, який ображає почуття віруючих мусульман; та й антиісламські відео тут не рідкість. Чого вартий один лише фільм «Невинність мусульман», який забрав життя кількох осіб.

В Ірані планують створити свій власний пошуковик, який стане альтернативою Google, а також розробити сервіс електронної пошти, який прийде на зміну Gmail.

У даному контексті слід відзначити, що далеко не всі громадяни країни змирилися з цензурою. Згідно з даними офіційної статистики, від 20% до 30% іранських користувачів Інтернету для доступу до заборонених сайтів використовують технологію VPN (підключення через сервери-посередники). Поліція, щоправда, проводить боротьбу з такими «протиправними діями». За твердженням авторів ідеї, створення власної мережі та повне відключення країни від «зовнішнього» Інтернету зробить цю практику неможливою.

На завершення додамо, що влада країни вже випробувала нову мережу.

Джерело: http://itword.org

Інші новини розділу