Барака Обаму викрили в спонсоруванні Аль-Каїди Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2012 00:49 · Розділ: Події у світі

Цими днями на сайті Білого Дому в розділі «Ми – народ» (We The People) з'явилася досить скандальна та неоднозначна петиція, в якій від діючого президента країни Барака Обами вимагають негайно припинити спонсорувати терористів.

Насправді все трохи не так, як може видатися на перший погляд. Обама безпосередньо не фінансує діяльність «Аль-Каїди» чи інших терористичних угруповань, однак його підтримка сирійських повстанців, які перебувають в лояльних взаєминах з терористами, дозволила зробити подібну заяву.

Так, 29 груп сирійських повстанців лояльні до пов'язаного з Аль-Каїдою угруповання під назвою «Фронт аль-Нусра», офіційно визнаного Держдепартаментом США терористичною організацією. Та разом з тим «Фронт» позиціонується як частина сирійської опозиції, яка отримала від Білого Дому допомогу в розмірі 200 мільйонів доларів США. Цей факт підтвердила глава Держдепартаменту США Хіларі Клінтон. У даному контексті зауважимо, що угруповання «Фронт аль-Нусра», створене в минулому році, вже встигло принести США чимало проблем.

Воно тісно пов’язане з «Аль-Каїдою» і веде активну терористичну діяльність в Іраку. Члени цього угруповання здійснювали замахи на американських військовослужбовців, спалювали американські прапори та скандували антиамериканські гасла. Водночас «Фронт» легально зараховує себе до сирійської опозиції, проводячи боротьбу на передовій за повалення правлячого режиму Башара Асада. Таким чином, організація отримує фінансову допомогу від Білого Дому.

За твердженням незалежного оглядача Жака Береса, який і опублікував звернення на сайті Білого дому, таке фінансування заборонене американським законодавством. Берес переконаний, що таке загравання з «Аль-Каїдою» неодмінно призведе до терору на території США, як це сталося у випадку з атакою на Вежі-Близнюки Всесвітнього торгового центру 11 вересня 2001 року.

На даний час у США триває збір голосів під петицією. Згідно із законодавством країни, для того, щоб отримати офіційну відповідь, необхідно зібрати не менше 25 тисяч голосів.

Чи вийде зібрати стільки підписів, чи ні, невідомо, однак перші зрушення в даному питанні вже є: 10 грудня цього року Держдепартамент США офіційно зарахував угруповання «Фронт аль-Нусра» до терористичних організацій. А це означає, що відтепер закон США забороняє надавати підтримку організації, дозволяючи американській владі заморозити власність учасників організації на території країни.

Джерело: http://news.rambler.ru

Інші новини розділу