У Філадельфії дівчинку зумисне заразили ВІЛ, щоб вилікувати від раку Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2012 16:42 · Розділ: Медицина

Фото з vkurse.ua
Фото з vkurse.ua

Лікарі Філадельфії зробили справжнє диво, врятувавши дівчинку від неминучої смерті: для цього, щоправда, медикам довелося заразити її ВІЛ-інфекцією.

Так, за даними Daily Mail, батьки семирічної дівчинки, зневірившись вилікувати дівчинку від лейкемії, дозволили лікарям заразити дитину ВІЛ-інфекцією, яка в результаті вбила ракові клітини.

За інформацією видання, семирічна Емілі боролася з лейкемією протягом двох років. Двічі в неї були рецидиви, і лікарі вже не знали, що робити з дівчинкою. На даний час дитина вже протягом семи місяців повністю здорова, в неї відросло волосся, й Емілі виглядає по-справжньому щасливою.

Зрозумівши, що іншого виходу нема, і потрібно хоча б зробити спробу врятувати дитину, лікарі дали батькам дві доби на прийняття такого важливого рішення. Якщо б вони відмовилися від небезпечної процедури, в дитини почали б відмовляти життєво важливі органи. Добре все обдумавши, батьки погодилися на експериментальне лікування.

Методика, яка отримала назву терапії CTL019, раніше випробовувалася на дорослих пацієнтах, однак тестування на дітях не проводилося. Таким чином, Емілі стала першою в світі дитиною, якій ввели неактивну форму ВІЛ, занісши протиракові гени в її імунні клітини.

Дівчинка проходила курс лікування в дитячій лікарні у Філадельфії, в якій тестують абсолютно нові технології боротьби за життя пацієнтів.

Після введення ВІЛ в організм хворої лейкемією, батьків попередили, що в неї один шанс з тисячі дожити до ранку. Проте все закінчилося добре, і через три тижні дівчинка виздоровіла.

«Наша донька з самого початку сказала, що боротиметься до кінця», - говорить батько Емілі – «Вона, безперечно, наш герой». Експеримент, який закінчився успіхом, планують застосувати в наступному році для лікування ще 12 осіб.

Методика була розроблена спеціалістами клініки при університеті штату Пенсільванія (University of Pennsylvania). Вчені під керівництвом Карла Джуна (Carl June) в рамках дослідження витягли із зразків крові трьох хворих на хронічний лімфоцитарний лейкоз білі кров'яні тільця - лейкоцити, які, як відомо, відповідають за клітинний імунітет. Їх ще називають Т-лімфоцитами. Ці лейкоцити піддали впливу ВІЛ-інфекції, генетично модифікованої таким чином, щоб вона не викликала СНІДу.

Оброблені таким способом Т-лімфоцити вводили в кров хворих, і вони починали нещадно знищувати злоякісні зрілі лімфоцити, які в надмірних кількостях утворюються при хронічному лімфоцитарному лейкозі.

Джерело: http://www.internovosti.ru/t

Інші новини розділу