Вчені розгадали таємницю Бермудського трикутника Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2012 10:57 · Розділ: Наука

Група вчених Австралії впритул наблизилися до розгадки таємниці Бермудського трикутника, який згубив безліч життів.

Виявляється, причиною загадкових подій, які відбуваються в цій моторошній місцині - катастроф літаків та зникнень кораблів – є дія природного газу метану. Такого висновку в результаті відповідного дослідження дійшли професор Джозеф Монаган та його студент Девід Мей з австралійського Університету Монаша в Мельбурні.

Проведене спеціалістами дослідження, результати якого опубліковані в американському журналі Physics, виявило, що на просторі, який називається Бермудським трикутником, знаходяться стародавні розломи, що утворилися в місцях вивержень вулканів. В результаті вулканічної діяльності в цьому регіоні скупчилася велика кількість гідрантів метану, який, вивільняючись із природних вигинів і тріщин ґрунту, у вигляді величезних бульбашок піднімається з дна океану вгору. Досягаючи поверхні океанічних вод, ці метанові бульбашки розриваються, що й стає причиною катастроф.

До проведення дослідження, в рамках якого проходило ретельне вивчення морського дна, вчених підштовхнула сила силенна легенд, які супроводжували історію Бермудського трикутника. Ще багато років тому люди помітили, що в цьому районі без будь-яких видимих причин гинуть судна. Згодом тут почали зникати й літаки. Іноді людям траплялися кораблі з мерцями на борту.

Вирішивши з’ясувати, що ж врешті-решт відбувається в Бермудському трикутнику, вчені змоделювали ситуацію за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.

В результаті з'ясувалося, що, опинившись в метановому міхурі, корабель втрачає свою плавучість та опускається на дно. На функціонування системи літаків метан також впливає - він здатний вивести з ладу двигун або ж навіть спровокувати вибух.

Однак на результатах комп’ютерної перевірки дослідники не зупинилися, вирішивши влаштувати практичний експеримент. Для цього вони заповнили великий резервуар водою і почали випускати в нього великі бульбашки з метану. Їхнє припущення підтвердилося. Теорія «метанових бульбашок» також пояснює, чому в районі Бермудського трикутника час від часу знаходять кораблі з мертвим екіпажем на борту: всі вони, переконують учені, могли задихнутися від отруйного газу.

Та незважаючи на те, що основні загадки Бермудського трикутника розкриті, скептики продовжують твердити, що таємниць у цього морського «губителя» набагато більше.

Джерело: http://www.aif.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.