2012 рік став рекордним за кількістю ув'язнених журналістів Автор: kseniya_www · Опубліковано: 12.12.2012 20:33 · Розділ: Життя

Виявляється, професія журналіста далеко не така проста та безпечна, як може видатися людям, що мало розбираються в цьому питанні. І якщо є країни, в яких гуляє тінь «свободи слова», то точнісінько так само є місця, куди журналістам взагалі носа потикати не варто.

Особливо несприятливим для «працівників пера» виявився 2012 рік. Так, за підсумками поточного року, в ув’язненні опинилася рекордна кількість журналістів - 232 особи. Інформація про це з’явилася в оприлюдненій цими днями у Нью-Йорку доповіді, підготованій представниками міжнародної неурядової організації під назвою Комітет захисту журналістів (КЗЖ).

У звіті підкреслюється, що цьогорічний показник перевищив аналогічний в 2011 році на цілих 53 особи. Окрім того, в 2012 році було заарештовано журналістів більше, ніж у 1996 році, в якому було встановлено попередній рекорд - 185 ув’язнених журналістів.

За даними експертів, перше місце в світі за кількістю ув'язнених співробітників ЗМІ займає Туреччина, де за ґрати запроторили 49 працівників преси. Друге місце за цим показником дісталося Ірану з 45 ув’язненими особами. А замикає трійку «лідерів» Китай, де були заарештовані 32 кореспонденти.

До першої десятки країн, небезпечних для журналістів, увійшли також Еритрея, Сирія, В'єтнам, Азербайджан, Ефіопія, Узбекистан та Саудівська Аравія.

В доповіді також зазначається, що найпоширенішими звинуваченнями проти співробітників ЗМІ у 2012 році стали звинувачення в проведенні антидержавної діяльності, тероризмі та державній зраді. За даними Комітету, не менше 132 журналістів опинилися за ґратами через звинувачення у скоєнні перелічених вище злочинів. Близько 63 співробітників ЗМІ перебувають під вартою без пред'явлення звинувачень.

За словами авторів доповіді, трохи більше половини від загальної кількості «працівників пера», які потрапили до в'язниці, - онлайн-журналісти (118). Другою за величиною професійною групою виявилися співробітники друкованих видань (77). Близько 37% ув'язнених журналістів - фрілансери.

За твердженням представників КЗЖ, переважна більшість ув'язнених - місцеві журналісти, хоча потрапили під варту й іноземці, та їх в цілому світі лише троє.

Зауважимо також, що Комітет захисту журналістів публікує свій звіт щорічно, починаючи з 1990 року. Всього до списку найнебезпечніших для журналістів країн увійшло 27 держав.

Русскоязычная сеть Латвийской Республики створена для литовців, які бажають спілкуватися російською мовою.


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.