Ніс видасть брехуна Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2012 23:37 · Розділ: Наука

Ніс допоможе розпізнати брехню (фото з infoniac.ru)
Ніс допоможе розпізнати брехню (фото з infoniac.ru)

Пам’ятаєте Піноккіо, героя знаменитої казки Карла Коллоді, в якого виростав ніс кожного разу, коли він говорив неправду? Виявляється, цей орган і справді може видати людину, яка бреше. Довшим, звісно, він не стане, яким би віртуозним майстром брехливого слова ви не були, проте, як виявили нещодавно вчені, коли людина говорить неправду, в неї спостерігається підвищення температури носа. Такого висновку дійшли іспанські вчені з Університету Гранади (Universidad de Granada) в результаті проведення відповідного дослідження.

Вчені провели низку експериментів, в процесі яких вимірювали температуру обличчя учасників експерименту.

Їм вдалося виявити, що коли людина говорить неправду, то в неї в районі носа та очного м’яза підвищується температура.

Окрім того, спеціалісти в результаті роботи з’ясували, що температура цієї ділянки знижується у людей, які займаються серйозною розумовою діяльністю, та, навпаки, піднімається в осіб, що перебувають в стані підвищеної тривожності.

Дослідники пояснюють, що подібні процеси в нашому організмі зумовлені змінами, які відбуваються в так званому острівці головного мозку – ділянці, яка відповідає за свідомість і регулює температуру тіла. Брехня сприяє підвищеній активності цієї області головного мозку. Завдяки певній схожості зі згаданим вище казковим героєм, це явище отримало назву «ефекту Піноккіо».

Для того, щоб виявити найбільш активні в температурному відношенні зони людського організму дослідники використовували термографію (теплове відео). В результаті вони отримували зображення в інфрачервоних променях – так звані термограми, які точно відображали картину розподілу температурних полів в організмі піддослідних.

За твердженням учених, термографія може стати в пригоді під час вивчення емоційних і фізіологічних станів, які виявляються в змінах температури тіла, приміром, емпатії (розуміння емоційного стану іншого, готовність надати емоційну підтримку). Дослідники також зазначають, що коли людина, в якої сильно виражена здатність до емпатії, або, говорячи науковими термінами, емпат, бачить, що комусь іншому завдають удару електричним струмом у плече, в неї починає підвищуватися температура в районі плеча - так, ніби людина фізично відчуває біль, завданий іншій особі.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.