Канадська поліція вирішила боротися з гангстерами за допомогою Санта-Клауса Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2012 16:59 · Розділ: Кримінал

Санта-Клаус-поліцейський
Санта-Клаус-поліцейський

Наближення Різдвяних свят та Нового року надихнуло поліцейських Канади на вельми цікавий крок – вони вирішили привітати закоренілих злочинців з наступаючими святами. Так, поліція одного з найбільш криміналізованих міст Канади провела нестандартну акцію по боротьбі зі злочинністю, розіславши гангстерам вітальні різдвяні листівки.

На листівках красується зображення начальника поліції міста Абботсфорд, одягненого в костюм Санта-Клауса та бронежилет. Він тримає в руках автомат, а поруч великими буквами написано «У якому списку будеш ти в наступному році?». Така незвична ініціатива поліції дарує «професійним злочинцям» шанс стати на шлях праведний.

Для тих злочинців, які вирішили покаятися та назавжди розпрощатися з кримінальним світом, всередині листівки поміщений телефонний номер, за яким можна подзвонити, щоб знову стати законослухняним громадянином. Щоправда, залишається незрозумілим, яким способом «виправлятимуть» гангстерів, які наважаться здатися поліції.

За словами ініціаторів ідеї, листівка повинна стати своєрідним нагадуванням для правопорушників про те, що, згідно з різдвяної легендою, Санта-Клаус приносить подарунки лише тим, чиї імена занесені в список слухняних дітей, складений ним самим і його помічниками.

В листівці поліція також висловлює сподівання, що злочинці врешті-решт схаменуться і заради своїх сімей та самих себе в 2013 році стануть на шлях виправлення.

За словами представників поліції Абботсфорда, незважаючи на те, що такий крок може видатися занадто наївним, насправді він повинен продемонструвати зацікавленість правоохоронних органів у виправленні злочинців. «Якщо не дати їм шансу зробити правильний вибір, як вони його зроблять?» - говорить з цього приводу поліцейський Йен Макдоналд.

Листівки відправлять злочинцям, які мають десять або більше судимостей та які фігурували як мінімум в п'яти розслідуваннях за останні півроку; особам, визнаним винними в майнових злочинах та учасникам злочинних угруповань.

За офіційною статистикою, в 2008 та 2009 роках в Абботсфорді було зареєстровано найбільшу в країні кількість вбивств на душу населення. З того часу, щоправда, справи пішли на краще, однак проблема злочинності до цих пір стоїть в місті дуже гостро. В минулому році тут взагалі не зафіксували жодного вбивства, чого не скажеш про 2012 рік: три вбивства, одне з яких точно скоєне бандою.

Джерело: http://www.lenta.ru http://www.mignews.com/

Інші новини розділу