Містичні історії старого Львова Автор: lesya · Опубліковано: 12.12.2012 11:38 · Розділ: Цікаві факти

За статистикою, найбільше українських примар мешкає у Львові. Можливо, тому, що кожен факт появи привидів тут з часом перетворюється на справжню готичну новелу.

Почнемо з історії, яка оповідає, чому Львів став Львовом. Згідно з офіційною версією, місто було назване на честь Лева - сина князя Данила Галицького, який і заснував місто. Однак існує й інша версія, куди моторошніша та цікавіша.

Подейкують, ніби колись на місці сучасного Львова розташовувалося невелике село, оточене високими горами, вкритими густим похмурим лісом. Та раптом в лісі почали пропадати люди. Як згодом виявилося, вони ставали здобиччю кровожерливого лева. Ніхто не насмілювався помірятися силами з лютим чудовиськом, аж поки не з’явився один хоробрий лицар, який пообіцяв здолати лева, якщо ковалі викують йому такі міцні обладунки, щоб ніяка сила не могла їх зігнути. Як не старалися місцеві майстри ковальської справи, нічого у них не виходило.

Нещасний люд вже почав втрачати надію на порятунок, як раптом в село завітав таємничий мандрівник.

Незнайомець порадив всім юним дівчатам села вколоти собі мізинця та капнути по дві-три краплі крові в загальний казан. У кров дівиць слід було занурити зброю і лати. Так і зробили. Після цього лицар відрубав левові голову, і з того часу гора стала називатися горою Лева, а місто, яке виникло біля її підніжжя – Львовом.

Чимало львівських примар мешкає у місцевій Ратуші. Кажуть, в дощові вечори на площі Ринок можна зустріти дивного чолов’ягу, який намагається втиснути в руки самотнього перехожого монету. Це - привид львівського ката, якому наказали стратити одного молодого гульвісу, що вбив свого товариша на дуелі. Гульвіса був із заможної родини, і його родичі добряче заплатили катові, щоб той зберіг юнакові життя. Кат тричі вдарив по шиї хлопця сокирою, та якраз так, щоб трохи надсікти шкіру. Судді сприйняли це як вищий знак, і юнак залишився живий. А ось кат скоро помер, і тепер його душа бродить вулицями Львова, намагаючись повернути зароблені обманом гроші.

У Ратуші мешкає ще одна примара – душа одного праведного ченця. Історія оповідає наступне: одного разу механічний годинник ратушної вежі, який кожні п'ятнадцять хвилин відбивав час, раптово замовк. Ремонт годинника потребував чимало затрат та, що головне, часу - для того, щоб його полагодити, необхідно було цілий рік невпинно працювати. Поки тривали ремонтні роботи, чиновники підшукали ченця, який погодився кожні 15 хвилин дзвонити у дзвони. Так тривало кілька років, а коли годинник полагодили, чернець втратив сенс життя, впав і помер. Подейкують, ніби він віддав своє серце годиннику, щодня перевіряючи роботу його механізму.

Говорять, ніби якихось півтора століття тому залами Ратуші літала чорна труна, яка наводила жах на городян. Стала вона результатом невірного рішення львівських суддів, які винесли смертний вирок невинному. Труна літала до тих пір, поки не знайшли справжнього винуватця скоєного злочину.

А ще говорять, що на алеях знаменитого Личаківського кладовища можна зустріти двійко примарних закоханих - художника Артура Гротгера та його наречену Ванду Моне. Для того, щоб забезпечити коханій щасливе життя, юний Артур вирушив до Парижа, і більше звідти не повернувся – юнак помер від тяжкої недуги. Нещасна дівчина витратила останні гроші на те, щоб перевезти тіло коханого додому. І лише після смерті Ванди душі львівських закоханих возз’єдналися.

Отож кожен має можливість відвідати це загадкове місто. Для того, щоб ознайомитись із ним ближче, потрібно декілька днів, тому оберіть хороший готель чи квартири подобово Львів, радий гостям.

Джерело: http://otdyh.7ya.com.ua/

Інші новини розділу