Британці мали намір збудувати авіаносець з льоду Автор: lesya · Опубліковано: 11.12.2012 18:59 · Розділ: Цікаві факти

Війна змушувала уряди країн приймати вкрай неординарні, а часом навіть кумедні (якщо не брати до увагу всю серйозність воєнної обстановки) рішення. Так, на сторінках популярного австрійського видання Die Presse з’явилася інформація про те, що в роки Другої світової війни британці планували створити авіаносець, матеріалом для будівництва якого повинна була стати... крига.

Так, за інформацією видання, в 1942 році, в самий розпал Другої світової війни, військово-морські сили Великобританії всерйоз розглядали можливість будівництва авіаносця, виготовленого з криги.

Ідея створення крижаного авіаносця належала журналісту й винахіднику Джеффрі Пайку. Він пропонував створити нову секретну зброю Британії – «господині морів». На борту авіаносця планувалося розмістити близько двохсот винищувачів, а його довжина мала складати 1200 метрів. Більше того, за задумом винахідника, його творіння мало стати практично невразливим для підводних човнів Третього рейху, оскільки кожен з 280 000 "крижаних кубиків", з яких і складалася конструкція, можна було б з легкістю замінити на неушкоджений.

Для будівництва авіаносця Джеффрі Пайк пропонував використовувати заморожену суміш води та деревної тирси, оскільки натуральний лід був би занадто тонким для даних цілей. Авіаносець планували оснастити розгалуженою охолоджувальною системою.

Незважаючи на успішні випробування, проект авіаносця Habbakuk так і залишився нереалізованим. Ця затія видавалася надто дорогою – на будівництво крижаного авіаносця потрібно було витратити близько 70 мільйонів фунтів стерлінгів. Та й обставини склалися так, що реалізацію «крижаного» корабля повважали нерентабельною - саме тоді розпочалася розробка дальніх бомбардувальників, і вся увага була прикута до них. Туди ж ішли й кошти, які повинні були витрачатися на створення авіаносця.

Інша ситуація склалася з прототипом крижаного корабля. У 1943 році на одному з канадських озер був спущений на воду аналог дорогого авіаносця, який важив майже 1000 тонн. Довжина прототипу складала 18 метрів.

До речі, сьогодні кригу продовжують використовувати в неординарних цілях, щоправда, не в таких глобальних. Як правило, лід стає об’єктом роботи багатьох митців, які створюють геніальні та незрівнянно красиві скульптури із замерзлої води. Окрім того, у світі збудовано чимало готелів, які пропонують гостям зануритися в атмосферу снігової казки, відпочити на крижаних диванах та заховатися в крижаних стінах диво-будинків.

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу