8 нанотехнологій, які ми використовуємо в побуті Автор: lesya · Опубліковано: 11.12.2012 16:45 · Розділ: Нові технології

Нанотехнології використовуються всюди (фото з dar-miru.com)
Нанотехнології використовуються всюди (фото з dar-miru.com)

Поняття нанотехнологій асоціюється у нас, як правило, з незрозумілими та надскладними досягненнями сучасної фізики, з чимось вкрай далеким та, чесно кажучи, не зовсім потрібним, принаймні у повсякденному житті. Насправді ж, нанотехнології знаходяться поруч з нами, і ми, навіть того не підозрюючи, часто використовуємо їх у своєму побуті. Так, на сьогоднішній день в основі більше 800 побутових комерційних виробів лежать нанотехнології. Ось деякі з них.

1. Лейкопластир. Так-так, виявляється, звичайний лейкопластир містить наношар срібла, який допомагає швидше заліковувати рану. Відомо, що срібло володіє антибактеріальними властивостями.

2. Зубна паста. В зубній пасті містяться наночастинки мінералів на основі гідроксиапатиту кальцію, які заповнюють мікротріщини в емалі, вберігаючи зуби від утворення каріозних порожнин.

3. iPhone. У смартфонах використовуються найрізноманітніші нанотехнології. Однією з них є нанодатчик вібрацій, який фіксує рух телефону з метою безпеки пристрою. Так, iPhone знає, коли ви його впустили, закриваючи частини своєї системи для захисту. І навіть якщо трісне скло, наночіпи всередині пристрою продовжуватимуть працювати.

4. Шоколадний коктейль. На сьогоднішній день ви можете скуштувати шоколадний коктейль без цукру з підсиленим смаком шоколаду. Такий напій створено також за допомогою нанотехнологій. Вміщені в ньому кластери какао мають велику площу поверхні, отож, як тільки вони вступають в контакт зі смаковими рецепторами на язику, то чинять на останніх величезний вплив. При цьому зникає необхідність додавати підсолоджувачі.

5. Тенісні м'ячі, як відомо, з часом втрачають пружність через те, що їхня пориста гумова основа здатна пропускати газ, внаслідок чого вони поступово випускають повітря. Для усунення цієї проблеми вчені вирішили покрити гумову основу наношарами глиняного композиту, в результаті чого тенісні м’ячі стають герметичнішими.

6. Автомобільна фарба, в якій використовуються нанотехнології, дозволяє усунути проблему подряпин - наночастинки фарби діють так, як шар мікроскопічних кульок, які заповнюють всі порожнини на поверхні.

7. Сонцезахисний крем. Цей засіб містить оксид алюмінію – речовину, яка поглинає ультрафіолетові промені. Однак змішуючись з іншими молекулами (наприклад, з потом на тілі), цей оксид розпадається, втрачаючи свої корисні властивості. Тут на допомогу приходить наноемульсія, яка допомагає речовинам залишатися відокремленими незалежно від умов навколишнього середовища.

8. Презервативи. В презервативах використовується так звана нанопіна з високим вмістом наночастинок срібла, здатних руйнувати бактерії та перешкоджати розповсюдженню статевих інфекцій.

Джерело: http://www.facepla.net

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.