"Розумні" манекени стежать за нами з вітрин магазинів Автор: lesya · Опубліковано: 11.12.2012 14:06 · Розділ: Нові технології

Якщо вам постійно видається, ніби за вами хтось стежить, – можливо, ви не параноїк, і всі ваші фантазії є реальністю. Дивлячись на манекен, який стоїть за вітриною того чи іншого магазину, ви не можете бути впевнені, що ваш погляд не наткнеться на пильну відповідь по той бік скла.

Трохи раніше одна досить відома італійська компанія під назвою Almax створила манекен EyeSee Mannequin, обладнаний крихітною прихованою камерою та спеціальною комп'ютерною системою, яка може відстежити рівень зацікавлення покупців, вираз їхнього обличчя та схеми поведінки. Коштує «розумний» манекен більше п’яти тисяч доларів. За словами розробників пристрою, отримані за допомогою камер дані набувають особливого значення в рамках проведення різноманітних маркетингових досліджень та при просуванні на ринок нових товарів.

Співробітники компанії повідомляють, що програмне забезпечення манекена EyeSee Mannequin на отриманому з камери зображенні може розпізнавати не лише окремих покупців, але й здатне з досить високим відсотком вірогідності визначити стать людини, її приблизний вік та національну приналежність. В переважній більшості випадків отримані за допомогою манекена дані допомагають власникам магазинів вибудувати найкращу лінію маркетингової тактики.

Манекен стежить за вами з вітрин магазинів
Манекен стежить за вами з вітрин магазинів

Приміром, в одному з магазинів за допомогою манекена EyeSee Mannequin було встановлено, що половина перехожих, які зазирають на манекени протягом дня, є дітьми. Скориставшись цією інформацією, власники магазину виставили на вітрину товари для дітей, і торгівля пішла набагато жвавіше.

В іншому магазині дані, зібрані манекеном EyeSee Mannequin, дозволили визначити, що переважна більшість відвідувачів (потенційних покупців), які заходять в магазин через одні й ті самі двері, є азіатами. Навпроти цих дверей керівництво магазину розмітило співробітника азіатської національності, який розмовляє по-китайськи, - і обсяг продажів у магазині за лічені дні відчутно зріс.

За твердженням представників компанії Almax, на сьогоднішній день її клієнтами є безліч відомих європейських та американських торгових марок та мереж магазинів. Втім, вони побажали залишити в таємниці той факт, що іноді їм доводиться вдаватися до послуг манекена EyeSee Mannequin, що цілком зрозуміло та не викликає подиву - для того, щоб дані були якомога правдивішими, людина не повинна підозрювати, що за нею стежать.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.