10 професій, які обирають психопати Автор: kseniya_www · Опубліковано: 10.12.2012 21:24 · Розділ: Психологія

Провівши низку досліджень, британський психолог Кевін Даттон назвав професії, які найбільше полюбляють люди з неврівноваженою психікою або з дивними нахилами.

Спеціаліст виокремив десять таких професій, розташувавши їх у рейтингу в порядку убування. Окрім цього, психолог склав аналогічний список, до якого увійшли професії, які психопати обирають менш охоче. За твердженням ученого, найчастіше психів можна зустріти серед президентів компанії, тоді як у сфері обслуговування вони трапляються набагато рідше.

Своє припущення стосовно того, куди частіше подаються працювати люди з неврівноваженою психікою, Даттон виклав у книзі, яка вийшла під назвою «Філософія психопатів: як святі, шпигуни і серійні вбивці можуть навчити нас успіху». На початку своєї книги автор називає головні якості психопата – шокуючу холоднокровність, безжалісність, егоїзм, відсутність емоцій та націленість на результат. При цьому, говорить психолог, в тому разі, якщо ці якості направити у вірне русло, вони запросто можуть допомогти в досягненні успіху.

Разом з цим оточуючі почуватимуться комфортно в товаристві таких співробітників. Беручи до уваги умови ідеального робочого місця для людини з неврівноваженою психікою, Кевін Даттон склав рейтинг десяти найбільш «психопатичних» професій в порядку убування:

1) президент компанії;
2) адвокат;
3) теле- або радіожурналіст;
4) продавець;
5) хірург;
6) журналіст;
7) поліцейський;
8) священик;
9) кухар;
10) військовий.

Свій вибір вчений пояснює наступними факторами: у бізнесі та на керівній посаді необхідна жорсткість, інакше вам сядуть на шию. Адвокатам необхідно навчитися «йти по трупах», щоб ефективно захищати своїх клієнтів. Журналістам не обійтися без амбіцій та наполегливості, яка відкриває доступ до потрібної інформації, і разом з тим пишуть "страшные истории". Торговці, поліцейські, військові та священнослужителі мають справу з людьми, а для того, щоб маніпулювати своїми «клієнтами», їм просто необхідно володіти низкою психопатичних рис.

У своїй книзі автор пропонує і список десяти найбільш непривабливих професій для психопатів, до якого потрапили такі професії, як доглядальниця, медсестра, терапевт, працівник сфери обслуговування, стиліст, співробітник благодійного фонду, вчитель, художник, лікар та бухгалтер.


Інші новини розділу