Декілька фактів про те, яким було перше офісне обладнання Автор: kseniya_www · Опубліковано: 10.12.2012 21:10 · Розділ: Техніка

Відомо, що комфортні умови праці можуть суттєво підвищити працездатність співробітників, отож роботодавці, а іноді й самі працівники, всіляко намагаються удосконалити своє робоче місце, зробивши його максимально зручним та функціональним. На допомогу їм приходять розробники найрізноманітнішого офісного обладнання, покликаного зберегти ваші сили та зекономити час.

На сьогоднішній день існує безліч видів обладнання, без якого важко уявити сучасний офіс успішної компанії. Деякі пристрої з’явилися зовсім недавно, тоді як інші – більше століття тому. Ось декілька видів офісного обладнання, які здобули надзвичайну популярність та стали прототипом для створення сучасних винаходів.

1. Діркопробивач для паперу. Виявляється, цей вкрай простий у використанні пристрій був винайдений наприкінці 18 століття знаменитим філософом Іммануїлом Кантом. Кант використовував прилад, який робив отвори діаметром 11,6 мм. Перші листи з такими отворами датовані груднем 1799 роком, і ця дата була оголошена датою першого вживання діркопробивача.

Щоправда, офіційним винахідником діркопробивача вважається Фрідріх Зеннеккен (Friedrich Soennecken) з Бонна, який 14 листопада 1886 першим подав заявку на отримання патенту.

2. Сучасне життя важко уявити без такої, здавалося б, простої речі, як кулькова ручка. Насправді ж на її створення було витрачено стільки часу й сил, що навіть у голові не вкладається. Вперше кулькову ручку запатентував Джон Д. Лауд у жовтні 1888 року. Протягом наступних тридцяти років було подано ще 350 патентів на винахід кулькової ручки, однак жодна з них не стала товаром. Основна проблема полягала в подачі чорнила, яке надходило нерівномірно, залишаючи на папері незграбні клякси.

Прорив було зроблено в 1952 році, коли за справу взявся Марсель Біш, якому вдалося створити ручку, що писала м'яко, не залишаючи патьоків та не засихаючи. Винайдена ним модель авторучки отримала назву «Бік», і швидко завоювала світову популярність та визнання.

3. Незважаючи на те, що на зміну друкарським машинкам сьогодні прийшли комп’ютери, не можливо оминути увагою цей воістину важливий винахід, який користувався неймовірною популярністю в минулому столітті. У 1870 році данцем Расмусом Маллінг-Хансеном була запатентована друкарська машинка, якій судилося стати першою друкарською машинкою комерційного виробництва в світі.

4. Ксерокс. Більш ніж 64 роки тому, в жовтні 1938 року, службовець патентного відділу Нью-Йоркської електронної фірми створив перший у світі пристрій, призначений для зняття копій з оригінальних документів. Ім’я цього службовця - Честер Карлсон. Зрзуміло, що на той час його винахід потребував удосконалення. І лише в 1961 році компанією Haloid Xerox Inc була розроблена перша в світі повністю автоматична модель офісного копіювального апарату, який робив копії на звичайному папері.

Прототипом для створення ксерокса став мімеограф, винайдений геніальним вченим Томасом Едісоном. Цей прилад використовував листові трафарети, які накладалися на обертовий барабан, що містив у собі рідку фарбу. В результаті трафарети друкували зображення на аркушах паперу, які проходили попід ними.


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.