Тарантіно виступив на захист рабства Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2012 12:15 · Розділ: Кіно

Знаменитий режисер Квентін Тарантіно вирішив відстояти своє рішення зробити рабство тлом нового вестерну «Джанго звільнений» (Django Unchained). За словами творця низки кіношедеврів, результати спеціального дослідження, проведеного ним особисто, є «неймовірно шокуючими»: яким би жорстоким не був його фільм, реальність рабства була «набагато гіршою».

Кадр із кінофільмуДжанго
Кадр із кінофільмуДжанго

Виступ Тарантіно був спрямований в основному на членів ради Bafta та кінокритиків, які не оцінили належним чином перший показ «Джанго звільненого», що відбувся 6 грудня у Великобританії.

Сюжет фільму оповідає наступне: колишній раб Джанго Фріман разом з німецьким найманим мисливцем за головами розшукує та намагається звільнити свою дружину, яка ще й досі перебуває в рабстві.

«Всі ми головою розуміємо жорстоку та нелюдську сутність рабства, - говорить Тарантіно, - однак після того, як ви ознайомитеся з цим питанням глибше, рабство перестає бути всього лише історичним документом - ви починаєте відчувати його всім нутром. Це починає вас дратувати, вам хочеться щось зробити... Я прийшов сюди для того, щоб сказати вам одну річ: як би жахливо не виглядали деякі моменти у фільмі, в реальності справи йшли набагато гірше».

За твердженням легендарного режисера, коли у фільмах ідеться про рабство, події тієї епохи сприймаються глядачами як звичайнісінькі історичні факти, ми сприймаємо їх з шанобливої відстані. «Я хотів зруйнувати це сприйняття «історії під склом», я хотів розбити це скло каменем, розбити назавжди і занурити вас в цю історію», - говорить Квентін.

Особливо режисеру хотілося висміяти так звану південну аристократію - сім'ї плантаторів, представником яких у фільмі став персонаж Кальвін Кенді. Перед тим, як розпочати роботу над фільмом, режисер ретельно вивчив особливості функціонування системи рабства, дослідивши соціальну структуру всередині плантації: білі сім'ї, які була власниками маєтків, чорні слуги, що працювали в цих будинках, чорні раби, які виходили на поля, білі наглядачі та наймані робітники.

За словами режисера, він би не проти був створити ще кілька схожих фільмів, використовуючи ту ж саму тематику, але змінивши при цьому персонажів та сюжет.

Ідея зняти фільм, який змальовує рабство, з’явилася в голові Тарантіно під час роботи над книгою (http://knigka.ua/catalog/85/1609764/), присвяченою творчості режисера Серджо Корбуччі (Sergio Corbucci), який зняв у 1966 році фільм «Джанго».

Джерело: http://www.rtkorr.com

Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.