Шість дивовижних мостів, на яких живуть і працюють люди Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2012 09:30 · Розділ: Цікаві факти

Навряд чи хтось посперечається з тим, що міст є одним з найважливіших винаходів людства. За довгий час свого існування зовнішній вигляд цієї споруди зазнав чималих змін, і на сьогоднішній день у світі є мости, які перетворилися у помешкання чи місце роботи безлічі людей. Такі споруди – величезна рідкість, тому вони традиційно приваблюють натовпи туристів.

1. Італійський міст Понте Веккьо є найстарішим мостом у Флоренції. Подейкують, ніби він існував ще за часів Стародавнього Риму. Після руйнівної повені у 1345 році міст відновили, і він набув сучасних обрисів. Спершу будинки, збудовані на мості, використовувалися як майстерні та магазинчики. В XVI столітті їм на зміну прийшли ювелірні крамниці. Сьогодні ж тут збережено середньовічну традицію: на мості можна знайти безліч магазинчиків з найрізноманітнішими ювелірними прикрасами.

2. На мості Кремербрюке у Німеччині розташовується 32 будівлі. Здебільшого вони є власністю міського муніципалітету.

Житлові будинки переобладнані, як правило, під магазини, хоча в деяких з них продовжують мешкати люди.

3. Пон де Роган, розташований у Франції, з’єднує береги річки Елорн. Збудований він ще в 1336 році. В давнину тут розташовувалися два магазини, млин та в'язниця. На сьогоднішній день по обидва боки мосту знаходяться житлові будинки, а сама споруда є пам'яткою комуни Ландерно.

Критий міст у Болгарії
Критий міст у Болгарії

4. Критий міст, який є символом міста Ловеч у Болгарії, був майже повністю зруйнований повінню в 1872 році. Після цього один болгарський архітектор взявся за будівництво нового дерев’яного мосту. Над будівництвом мосту працювали всі мешканці міста, від бідних до багатих. Довжина цієї споруди сягала 84 метрів, у ньому було 6 шлюзів та 64 магазини. Однак у 1925 році він згорів. Через шість років міст було збудовано наново. Тепер його довжина становить на 106 метрів. Тут ви можете знайти всього 15 магазинів.

5. Міст торговців, Франція. Це історичний міст, розташований у місті Нарбонна на півдні країни. Він став основою для цілої низки будинків і магазинів, під якими через старе місто проходить канал Робіна. Це сегментований міст, загальна довжина якого складає 15 метрів. За часів Римської імперії міст складався із шести арок. Колись під мостом провозили товари, а тепер він являє собою торгову вулицю з магазинами.

Міст Палтні
Міст Палтні

6. Міст Палтні, Великобританія. Був збудований в місті Бат шотландським архітектором Робертом Адамом на честь спадкоємиці села Басуік Френсіс Палтні. Ця споруда є одним з чотирьох мостів у світі, по всій протяжності яких по обидва боки розташовані магазини. Він перебуває під охороною англійського уряду.

Джерело: http://wowfacts.net/7

Інші новини розділу