Хакери можуть знімати паролі навіть з вимкненого ПК Автор: lesya · Опубліковано: 07.12.2012 17:57 · Розділ: Нові технології

Хакери знімуть пароль з вашого ПК
Хакери знімуть пароль з вашого ПК

Цими днями дослідникам з Македонського університету вдалося відкрити пролом в безпеці, заснований на особливостях роботи комп'ютерної пам'яті, який може використовуватися для збору паролів та інших чутливих даних, навіть якщо ПК вимкнений.

Коментуючи результати проведеного дослідження, керівник роботи Крістос Георгіадіс зауважив, що їхнє відкриття може використовуватися фахівцями з інформатики в галузі криміналістики для витягування обвинувальних доказів з комп'ютерів, а також зловмисниками для отримання персональних даних та банківських реквізитів.

За твердженням дослідників, більшість користувачів припускають, що коли комп'ютер вимкнений, всі дані, які знаходяться в оперативній пам’яті, видаляються. Насправді, вони видаляються лише тоді, коли розривається ланцюг живлення. Георгіадіс з колегами довели, що дані в оперативній пам'яті не втрачаються, якщо ви вмикаєте комп'ютер, не розриваючи при цьому ланцюг з основним джерелом живлення.

За твердженням дослідників, завдяки цьому криміналісти і зловмисники можуть отримати доступ до даних більшості недавно використовуваних додатків. Спеціалісти зауважили, що запуск нових додатків призводитиме до перезапису даних в ОЗУ під час використання комп'ютера, однак просте вимикання машини залишає уразливості в області безпеки та конфіденційності. Тому витягти докази з вимкненого комп'ютера криміналістам та зловмисникам легше, ніж з працюючого.

Команда дослідників вирішила перевірити своє припущення на практиці. Спеціалістам вдалося витягти дані з ОЗУ після вимкнення комп'ютера, на якому виконувалися загальнопоширені сценарії роботи, включаючи доступ до Facebook, Gmail, Microsoft Network (MSN) та Skype. Вони виконали дамп пам'яті через 5, 15 та 60 хвилин після вимикання пристрою. Потім за допомогою використання добре відомих криміналістам інструментів відновлення, фахівці склали разом шматки різних фрагментів витягнутих даних.

У даному контексті зауважимо, що, хто б там що не говорив, електронний світ не такий вже й безпечний. Приміром, у Росії відомі випадки, коли зловмисники примудрялися красти гроші з банківських карт, які преспокійно знаходилися в гаманці їхніх власників. Використовуючи нехитрі пристрої, вони копіювали інформацію з магнітної смуги банківської карти, отримуючи заповітний pin.

Далі необхідно взяти шматок пластику, наклеїти туди плівку, наприклад, з відеокасети, і дублікат карти готовий. Така операція в народі отримала назву "скіммінгу".

Сьогодні поширеними є покупки зі знижками за допомогою купонів. http://icoupons.ru/ru/sapato/ - купуйте купони на товари та послуги.

Джерело: http://newsland.com

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.