Експерти назвали найважливіші наукові відкриття 2012 року Автор: lesya · Опубліковано: 07.12.2012 10:42 · Розділ: Наука

Унікальний храм майя (фото з dni.ru)
Унікальний храм майя (фото з dni.ru)

З наближенням нового року співробітники порталу National Geografic вирішили зробити огляд важливих наукових відкриттів, зроблених різними вченими в 2012 році.

1. На першому місці серед найважливіших відкриттів опинився «драматичний» храм стародавніх індіанців майя, загублений в джунглях Гватемали та виявлений цього року археологами.

2. Друге місце також дісталося відкриттю, пов’язаному з племенем майя – спеціалістам вдалося виявити стародавні фрески індіанців. Всупереч чуткам про те, що індіанці пророкували кінець світу, який повинен був статися 21 грудня 2012 року, вчені знайшли розрахунки, згідно з якими життя на Землі триватиме ще не одну тисячу років.

3. В цьому році вченим вдалося виявити новий вид земноводних - безногі амфібії, які зовні скидаються на черв'яків, представляють абсолютно нове сімейство, незнане раніше.

4. Учасникам експедиції в Північному Перу неймовірно пощастило: вони виявили новий вид мавп, при чому цей вид став одним із восьми нових ссавців, знайдених під час експедиції. Дослідники охрестили освоєні місця раєм біологічного різноманіття.

5. П’яту сходинку експерти віддали астрономам, які нарахували в системі зірки HD 10180, що знаходиться в сузір'ї Гідри на відстані 127 світлових років від Землі, аж дев'ять планет.

6. Шостим став «загублений світ» Антарктики. Вченим неподалік багатих мінералами гарячих гідротермальних джерел в Антарктиці вдалося виявити дивних глибоководних істот.

7. На сьомому місці опинилося відкриття, зроблене фізиками, які працюють з Великим адронним колайдером. Вони з 99-відсотковою впевненістю заявили, що їм вдалося відкрити бозон Хіггса, відомий також як Божественна частка.

8. За твердженням низки астрономів, у Сонячній системі насправді на одну планету більше, ніж прийнято було вважати раніше. Вони переконують, що за межами орбіти Нептуна розташовується невідома науці карликова планета.

9. Вченим вдалося виявити, що навколо зірки, розташованої на відстані 400 світлових років від Землі, в космосі плавають прості молекули цукру або, іншими словами, органічні молекули вуглеводів, що складаються з вуглецю, водню та кисню.

10. Десяте місце віддали гігантському крокодилу Лолонгу. Його було знайдено на Філіппінах й одразу ж занесено до Книги рекордів Гіннеса – довжина рептилії сягає 6,17 метра.

Потрібна інформація для курсової роботи ? diploms.kiev.ua ! Наші спеціалісти допоможуть вам здати сесію.

Джерело: http://oko-planet.su

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.