Британці вивели формулу ідеальної різдвяної ялинки Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2012 16:23 · Розділ: Цікаві факти

Британці розказали, як прикрасити ялинку (фото з mafrance.ru)
Британці розказали, як прикрасити ялинку (фото з mafrance.ru)

З нагоди наближення святкувань Нового року та Різдва Христового студенти-математики з Університету Шеффілда, одного з провідних британських дослідних вузів, нещодавно вивели формулу ідеального новорічного дерева. Провівши певні розрахунки, студенти визначили, як повинна бути оформлена різдвяна ялинка, щоб виглядати не лише абсолютно, але й математично вірно. В результаті їхнього дослідження, приміром, виявилося, що для прикрашення ялинки потрібно не більше й не менше, а 37 куль.

Майбутні математики Ніколь Райтем і Алекс Крейг, яким на даний час виповнилося по двадцять років, провели дослідження, в центрі якого опинилася тема правильного оформлення різдвяної ялинки. Розрахунки проводилися на замовлення представників мережі британських універмагів Debenhams. За розрахунками молодих людей, на ідеальній ялинці повинні висіти 37 куль, верхівку дерева слід прикрасити зіркою або ж ангелом, розмір яких не повинен перевищувати однієї десятої від висоти ялинки. При цьому, за даними газети Metro у Великобританії, ідеальна довжина мішури для ялинки становить 920 см.

Для розрахунку необхідної довжини гірлянди слід помножити висоту дерева в сантиметрах на число Пі, яке, як відомо, дорівнює 3,14. Так, приміром, для дерева висотою 183 см необхідна гірлянда завдовжки 574 см.

«Розробка формули зайняла у нас близько двох годин. Ми сподіваємося, що результати нашої роботи стануть в пригоді тим, хто купуватиме ялинки до Різдва та Нового року», - зауважують Ніколь Райтем і Алекс Крейг.

У даному контексті замовник різдвяних прикрас Сара Теобольд зауважила, що розрахунок студентів насправді дуже зручний. «Формула настільки універсальна, що вона підійде для прикрашання ялинок в домах багатих людей, при цьому її з таким же успіхом можна використовувати для оформлення новорічних дерев у менш забезпечених сім'ях», - підкреслює жінка.

І поки у Великобританії визначалися з ідеалами новорічної ялинки, в столиці Бельгії склалася цілком протилежна ситуація – тут вирішили заборонити різдвяну ялинку, зіславшись на те, що новорічні дерева, розміщені на центральних площах міста, можуть образити мусульман. Тому 2013-й рік бельгійці зустрінуть без ялинки – їй на зміну прийде 25-метрова споруда з великою кількістю екранів. Таке рішення уряду обурило місцевих мешканців, які мають намір вийти на площу Гранд-Пляс зі своїми ялинками.

Цікавий випадок стався також у США – там невідомий, вбравшись у костюм Санта-Клауса, проїхався по кількох містах, роздавши місцевим мешканцям близько $ 100 тисяч. Назвавшись Секретним Сантою, невідомий заборонив себе фотографувати. Отримати гроші пощастило мешканцям штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі, які найбільше постраждали від руйнівного урагану «Сенді».


Інші новини розділу