Темна справа: дивні речі, які ми робимо уві сні Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2012 14:20 · Розділ: Наука

Фото з сайту blog.i.ua
Фото з сайту blog.i.ua

Незважаючи на багатовікові дослідження, механізм людського сну ще й зараз продовжує дивувати та спантеличувати вчених. Цей процес пов’язаний з величезною кількістю таємниць та здогадок. І є люди, які здійснюють уві сні досить екстравагантні вчинки. Чому – ще належить з’ясувати.

Так, медики відзначають зростання кількості скарг на так званий «сліпий набір» - явище, коли люди уві сні відправляють текстові повідомлення, говорить доктор Кірсті Андерсон, начальник служби неврології сну в підрозділі Національної служби охорони здоров'я в Ньюкаслі.

В принципі, таке явище легко пояснити, переконує фахівець. На сьогоднішній день мобільний телефон є у 92% британців, більшість з який, засинаючи, кладуть його поруч. «Для людей цілком нормально робити уві сні ті речі, які вони регулярно роблять протягом дня», - пояснює Андерсон.

І телефон – це ще нічого: відомі випадки, коли люди уві сні водили автомобіль, а один чоловік, не просинаючись, міг акуратно розібрати на частини дідусів годинник.

І таких випадків стає дедалі більше. Щоправда, вчені зіткнулися з нестачею обладнання, яке б могло фіксувати поведінку людей в їхніх власних ліжках, оскільки в переважній більшості випадків у клініках вони ведуть себе нормально.

Ще одним цікавим розладом є нічна обжерливість, до якої схильні люди, які виснажують себе голодом чи дієтами. Ті, хто хворіє цією недугою, можуть здійснювати набіги на кухню по кілька раз за ніч. При цьому прокинувшись вони нічого не пам'ятають. Як результат – ожиріння, і все, що з ним зв’язане.

Часто люди з розладами сну стикаються з таким явищем, як безпробудний секс. Сексомнія – це розлад, при якому сплячі займаються сексом. Іноді все має надто серйозні наслідки. В людини, яка перебуває в стані глибокого сну, відключаються ділянки головного мозку, які відповідають за усвідомлену діяльність та контроль обстановки, при цьому залишаються активними області, які регулюють базові потреби, в тім числі й статевий потяг.

Медикам відомі також випадки, коли люди уві сні перестають дихати. Цей розлад отримав назву синдрому обструктивного апное сну. Дихання у сплячого, як правило, зупиняється на декілька секунд, в рідкісних випадках навіть на декілька хвилин. Для того, щоб почати дихати, людина повинна пробудитися.

«Хворий цією недугою часто не пам'ятає своїх пробуджень. Через відсутність належного зв'язку між мозком і тілом людина не спить, не усвідомлюючи цього. Для того, щоб мозок встановив зв'язок з тілом, необхідно близько хвилини, перш ніж людина усвідомить, що прикинулася, - говорить експерт. - В результаті хворий не може заснути глибоким сном, і вранці відчуває себе вкрай розбитим».

Джерело: http://www.bbc.co.uk

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.