У Німеччині назвали найпопулярніше молодіжне слово року Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2012 08:46 · Розділ: Суспільство

Наша мова зазнає змін щодня. Розвиваються технології, виникають нові поняття, на позначення яких з’являються нові слова. Вони настільки впевнено входять в щоденний ужиток, що часто переходять з категорії сленгу в категорію повноцінного неологізму. Нещодавно співробітники німецького видавничого дому «Лангеншайд» з’ясували, що на даний час найбільш модним у лексиконі молодих німців стало слово Yolo (акронім від англійського You only live once), що перекладається як «живеш один раз».

«Лангеншайд», окрім усього іншого, займається видавництвом словників, розмовників, стилістичних довідників та іншої літератури для вивчення іноземних мов. Висновок фахівців базується на основі аналізу 40 тисяч варіантів найпопулярніших слів, присланих молодими людьми та їхніми батьками. Зауважимо також, що переважна більшість нових слів здобули популярність завдяки Інтернету.

Натомість в Лондоні неологізмом року стало слово Omnishambles – такого висновку дійшли упорядники Оксфордського словника англійської мови.

Вперше воно було вжите в 2009 році, проте увійшло в широкий ужиток лише тепер.

Слово Omnishambles складається з латинської приставки omni-, що позначає «все», і англійського слова shambles, яке перекладається як «повний безлад».

До списку неологізмів зарахували слово Eurogeddon (Єврогеддон), що вживається на позначення кризи, з якою зіткнулася Єврозона, а також фразу «Мummy porn» - порно для матусь - жанр, що отримав свою назву завдяки бестселеру «50 відтінків сірого».

До словника увійшли й неологізми, які виникли в результаті Олімпійських ігор в Лондоні. Так з'явилося дієслово to medal (виграти медаль у спортивних змаганнях), а також словосполучення Games maker (волонтер, який бере участь в організації Олімпіади).

До речі, за твердженням експертів, англійська мова, якій судилося стати мовою міжнародного спілкування, змінюється особливо стрімко. Тому редакторам Оксфордського словника довелося дописати цілу низку слів, часом зовсім вже незвичних, до загальновживаної лексики.

Серед низ опинилися такі слова, як cyberbullying (кібербулінг) - використання електронних засобів для цькування і переслідування людини шляхом відсилання повідомлень погрозливого характеру; denialist (деніаліст) - людина, яка відмовляється визнати загальновідому ідею або теорію, на підтвердження якої служать серйозні наукові чи історичні факти; jeggings (джеґґінси) - обтягуючі жіночі штани, стилізовані під джинси; retweet (ретвітнути), що означає передрукувати або ж переслати повідомлення в Твіттері; sexting (секстинг) вживається на позначення процесу відсилання повідомлень або фотографій сексуального характеру за допомогою мобільного телефону тощо.

До речі, українським філологам також варто замислитись над доповненням існуючих словників, адже такі терміни, як, приміром, «відксерити», «погуглити» або ж «есемеснути», тісно вкоренилися в повсякденному лексиконі більшості з нас.

Джерело: http://www.rosbalt.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.