Управляти інвалідним візком можна силою думки Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.07.2009 15:56 · Розділ: Нові технології

Корпорація Toyota спільно з японськими вченими розробила інвалідний візок, що управляється силою думки. Для того, щоб привести його в рух, інвалідові не треба ні подавати сигнали голосом, ні рухатися.

Фото взяте з сайту medgadget.com
Фото взяте з сайту medgadget.com

Людина, яка сідає в такий візок, вдягає на голову спеціальний пристрій, що зчитує сигнали мозку і передає їх у вбудований електроенцефалограф. Далі в дію вступає особлива комп'ютерна програма-аналізатор, завдяки якій приводяться в дію механізми руху. Таким чином розробка починає рухатися вперед, повертати праворуч чи ліворуч. Щоб зупинити візок потрібно надути щоку, яку контролює один з датчиків.

За словами представників компанії, в цій розробці реалізована найшвидша технологія аналізу електроенцефалографи. Унікальний винахід ввійшов до числа кращих в світі.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.