Експерти назвали найпопулярніші книги сучасності Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2012 10:10 · Розділ: Культура

У світі щодня виходить безліч нових книг різної тематики та ідейного навантаження, однак далеко не всім із них судилося здобути популярність та визнання. У даному контексті спеціалісти сайту ScienceMagic.ru вирішили скласти рейтинг найпопулярніших у світі книг.

На десятому місці рейтингу опинилася книга під назвою «Щоденник Анни Франк», яка вважається однією з найважливіших книг минулого століття. Видана вона тиражем в 27 мільйонів екземплярів. Твір ґрунтується на записах зі щоденника однієї єврейської дівчинки, яка під час німецької окупації переховувалася зі своєю родиною в Нідерландах.

Дев’ятою стала книга «Думай і багатій», написана американцем Наполеоном Хіллом, яка налічує 30 мільйонів примірників. Книга розкриває тему особистісного зростання і самовдосконалення людини.

На восьмому місці рейтингу опинилася Маргарет Мітчелл з книгою «Звіяні вітром», яка вийшла тиражем в 33 мільйони екземплярів.

Ця романічна драма, яка оповідає про життя дочки ірландського іммігранта, завоювала Пулітцерівську премію, а фільм, знятий за мотивами твору, був нагороджений Оскаром.

Сьоме місце дісталося серії книг про вампірів «Сутінки. Сага», написаних Стефані Майєр. Історія оповідає про молоду дівчину, яка закохалася у вампіра. Книга вийшла 43-мільйонним тиражем.

Роман «Код да Вінчі», написаний Деном Брауном, зайняв шосте місце. Книга оповідає про розслідування одного вбивства, яке сталося в Луврі, і є частиною вивчення альтернативної історії релігії. Найбільше читачів приваблювали легенда про Святого Грааля та новий погляд на роль, яку відіграла Марія Магдалена в історії християнства.

На п’ятому місці опинився «Алхімік» Пауло Коельо. Цю книгу придбали більше 65 мільйонів осіб. Твір переклали більш ніж 65 мовами, і він увійшов до Книги рекордів Гіннеса як твір, який назбирав найбільше перекладів за життя автора.

Четвертим у рейтингу став «Володар кілець», написаний англійцем Дж. Р. Толкіном. Читачі розкупили 103 мільйони примірників цієї книги.

До трійки лідерів з 400-мільйонним тиражем потрапила серія книг про Гаррі Поттера. Більше того, фільми, зняті за мотивами цих книг, стали наймасовішими в історії сучасного кінематографу.

На другому місці опинилася так звана «Червона книжечка» або «Цитати Мао Цзедуна», в якій пояснюється ідеологія Китайської комуністичної партії. Цей збірник вийшов тиражем у 820 000 000 примірників.

І, нарешті, найбільш читаною в цілому світі книгою стала Біблія, яка складається з 66 книг, написаних впродовж шістнадцяти століть.

Джерело: http://news.siteua.org/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?