В Японії створюють 3D моделі майбутніх малюків Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2012 15:05 · Розділ: Нові технології

Розвиток сучасних технологій дозволив майбутнім батькам поглянути на свого малюка ще до його появи на світ. Останнім часом дедалі більшою популярністю користуються знімки ще не народжених немовлят, зроблених за допомогою технології ультразвукової діагностики. Цією послугою сьогодні вже нікого не здивуєш.

А нещодавно одна з клінік Японії запропонувала майбутнім батькам цікаву послугу - виготовлення 3D моделей майбутнього малюка.

Компанія Fasotec спільно з клінікою Hiroo Ladies розробила технологію, яка дозволяє створити 3D модель ще не народженої дитини. Принцип роботи нагадує ультразвукове сканування, але з використанням МРТ-сканування, після проведення якого наступає черга біо-текстурного моделювання, що дозволяє перетворити дані МРТ в 3D зображення. «Роздруківка» моделі майбутньої дитини здійснюється за допомогою 3D-принтера. В результаті щасливі батьки отримують «мініатюрний плід» кремового кольору, запакований в прозорий блок, який є моделлю утроби матері.

Рішення фотографій залишає бажати кращого, та й ціна послуги задовольнить далеко не всіх. Проте, незважаючи на досить високу вартість, представники клініки заявляють, що багато вагітних жінок в захваті від подібної ідеї. Послуга коштує 100 000 ієн, що становить близько 1 200 доларів США. Окрім того, батькам доведеться оплатити вартість МРТ.

Тепер до ще не народженого малюка можна буде доторкнутися (фото з topnews.ru)
Тепер до ще не народженого малюка можна буде доторкнутися (фото з topnews.ru)

Вже найближчим часом компанія має намір запропонувати дешевшу послугу: 3D модель обличчя плоду. Ця послуга обійдеться в 50 000 ієн (близько 500 доларів США).

Повідомляється, що 3D майбутніх малюків у Японії почали створювати влітку цього року, а першу модель обличчя плоду виготовлять в грудні 2012.

За словами представників компанії Fasotec, розроблена ними технологія – щось набагато більше, ніж просто створення пам'ятних сувенірів для матерів. Вона дозволить розробити 3D моделі органів, які можна використовувати в процесі навчання студентів-медиків, а також в якості наочних посібників для пацієнтів, які бажають краще зрозуміти стан та принципи роботи свого організму. Ще однією визначальною особливістю технології є те, що вона дозволяє відтворити не лише форму моделі, але й текстуру органу чи плоду.

Джерело: http://infuture.ru

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.