Американський мільярдер планує за 20 років заселити Марс Автор: lesya · Опубліковано: 04.12.2012 23:11 · Розділ: Події у світі

Марс населчять людьми (фото з ng.ru)
Марс населчять людьми (фото з ng.ru)

Цими днями американський мільярдер заявив про сміливий намір колонізувати Марс протягом найближчих двох десятиліть.

Так, американець на ім’я Елон Маск, засновник та виконавчий директор компанії SpaceX, яка першою в світі почала займатися організацією приватних космічних польотів, оголосив про свої плани стосовно заселення Марса. Мільярдер вважає, що колонізація планети може відбутися вже в найближчі 20 років. Більше того, Маск готовий заплатити добровольцям, які зважаться вирушити на Червону планету.

За твердженням Маска, для заселення планети вистачить 80 тисяч осіб, причому прибувати на Марс вони повинні групами. До складу першої групи увійде, за твердженням мільярдера, не більше десяти осіб, пише Daily Mail.

Маск також розповів журналістам, що добровольців доставить на Марс ракета, яка рухатиметься на основі рідкого кисню та метану. З собою перші марсіанські мешканці візьмуть безліч обладнання, в тім числі й механізми для виробництва добрив, метану та кисню з азоту і двоокису вуглецю, яких вдосталь міститься в атмосфері Червоної планети.

На Марс також будуть відправлені будматеріали для зведення куполів, які дозволять вирощувати в марсіанському ґрунті земні рослини. За словами Маска, з часом колонія ставатиме все більше самодостатньою, тому туди можна буде перевозити більше людей та менше обладнання.

Видання нагадує, що Елон Маск - громадянин США родом з Південної Африки. Інженер, підприємець та мільярдер, він домігся значних успіхів у сфері інформаційних технологій.

У даному контексті нагадаємо, що цими днями марсохід Curiosity викликав справжній ажіотаж: з’явилася інформація, ніби на Марсі було виявлено життя. Насправді ж фахівці спростували ці дані, пояснивши, що Curiosity віднайшов прості органічні речовини, які могли б допомогти у формуванні примітивних форм життя.

Так, на планеті було виявлено сполуки хлору, сірки та водню, а також органічні сполуки - хімічні речовини, що містять вуглець. Проте вчені припускають, що ці речовини могли потрапити на Марс разом з космічним апаратом.

У даному контексті співробітники НАСА офіційно заявили, що хлор має марсіанське походження, тоді як вуглець міг бути привезений з Землі.

Проте Ральф Геллерт (Ralf Gellert), керівник робіт з спектрометром APXS, підбиваючи підсумки результатів аналізу хімічного складу ґрунту, зазначив, що зразки, взяті для аналізу в кратері Гейл, близькі за хімічним складом до зразків, дослідження яких проводилося за допомогою марсоходів Spirit і Opportunity.

Джерело: http://www.point.ru

Інші новини розділу