У Китаї знесуть "дім посеред шосе" Автор: lesya · Опубліковано: 04.12.2012 18:23 · Розділ: Події у світі

Стало відомо, що в Китаї однією визначною пам’яткою стане менше – владі вдалося домогтися дозволу на знесення будинку посеред шосе, який прославив на весь світ свого господаря Ло Баогеня. Як виявилося, впертий китаєць все ж дав згоду на його знесення. В інтерв’ю кореспондентам ВВС чоловік розповів, що втомився від надмірної уваги журналістів.

Китайське місто Веньлін стало місцем справжнього паломництва представників ЗМІ після того, як фотографії будинку, з усіх боків оточеного шосе, потрапили в Інтернет. Власник дивовижної споруди Ло Баогень змушений був давати з десяток інтерв'ю щодня. Врешті-решт чоловікові набридла така нав'язлива увага преси, тим більше, що до слави пенсіонер не звик.

Та й влада запропонувала китайцю вищу компенсацію за знесення будинку, ніж раніше. Повідомляється, що чоловік за згоду на переїзд отримав грошову виплату в розмірі 41 000 доларів. Китаєць прийняв таку пропозицію, незважаючи на те, що зовсім недавно стверджував, ніби витратив на будівництво свого дому 95 тисяч доларів.

За даними агентства Xinhua, в суботу вранці Ло Баогень покинув свою оселю, розташовану посеред шосе. Перевозити речі чоловікові допомагала численна рідня. Одразу ж після того, як дім спорожнів, робочі приступили до знесення споруди.

Причиною вищеописаної ситуації стали нові закони Китаю, згідно з якими господарі будинків мають право залишатися в старому помешканні, якщо компенсація за переїзд видається їм незадовільною. Посилаючись на ці пункти, Ло Боагень відмовився переїжджати, тому швидкісне шосе довелося будувати навколо його дому.

До речі, такий випадок далеко не перший у Китаї. На позначення таких упертих домовласників китайці навіть придумали спеціальний термін – вони називають їх «цвяхами», натякаючи на те, що ті своєю поведінкою нагадують застряглі цвяхи, яких важко позбутися.

Схожий випадок стався раніше у Японії – там навколо дому не менш упертого власника збудували цілий… аеропорт.

Відомо, що із землею в Японії чималі проблеми – за клаптик території доводиться платити шалені гроші. Отож людям, які мешкали на території, де планували збудувати аеропорт, дуже пощастило – держава заплатила за їхні старенькі хижки чималі гроші, яких би вони ніколи й не бачили, якби обставини склалися трохи по-іншому. Однак серед місцевих мешканців виявився один вкрай впертий домовласник, який не захотів переїжджати, мотивуючи своє рішення тим, що його родина мешкала там з діда-прадіда. Іншого виходу не було – довелося будувати аеропорт навколо дому непокірного японця. Тепер аеропорт біля Нарити став не лише транспортним центром, але й визначною пам’яткою крани.

Напевно, кожен погодиться з тим, що жити у власному будинку набагато краще, ніж постійно перебувати у багатоповерхівці, яка нагадує бджолиний вулик. Досить часто люди стикаються з недружніми сусідами, які постійно сваряться з ними. Якщо вам теж таке набридло, тоді ідеальнім рішенням цієї проблеми буде те, що сьогодні пропонується на багатьох сайтах – власний будинок (строительство дома Киев). Сьогодні з’явилось безліч компаній, які пропонують будівництво будинків в Києві під ключ, а це і справді унікальна можливість! Адже людина за короткий термін часу зможе жити окремо від інших надоїдливих сусідів, у екологічно чистому будинку.

Джерело: http://www.km.ru/

Інші новини розділу