Президент Польщі вірить Україні Автор: Lussilda · Опубліковано: 15.01.2009 02:53 · Розділ: Політика

Після двогодинної розмови віч-на-віч з Президентом України Віктором Ющенко, Президент Польщі Лєх Качинський запевнив, що Польща вірить в те, що Україна невинна у газовому конфлікті.

[img]http://poglyad.com/i/news/ka4.jpg[/img]

14 січня в польському місті Вісла розпочалася зустріч у вузькому колі Президента України Віктора Ющенка з Президентом Польської Республіки Лєхом Качинським.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента України, під час зустрічі глави держав обговорили широкий спектр питань двосторонньої співпраці України та Польщі у політичній, торговельно-економічній, енергетичній сферах тощо. Особливої уваги було надано ситуації з поставками до Європи російського природного газу, а також комплексу заходів з підготовки проведення фіналу Євро-2012.

Під час розмови український лідер звернувся до Єврокомісії щодо створення слідчої групи, яка б вивчила причини газової кризи та перевірила заяви Росії щодо несанкціонованого відбору палива Україною. Він також вимагає від Росії поновлененя переговорів щодо контракту на 2009 рік. Президент заявив - Україна повинна отримувати 55 мільярдів кубометрів на рік, з яких 12 відсотків має становити технологічне паливо. Саме за таких умов українська газотранспортна система зможе відновити транзит газу до Європи.

В ході розмови Президенти провели телефонну розмову з Міреком Тополанеком - прем`єр-міністром Чехії, яка нині головує в Європейському Союзі.

Як повідомляє прес-служба Президента України, сторони обговорили ситуацію з транзитом російського газу до Європи та пропозицію України щодо невідкладного підписання технічної угоди на транзит російського газу до країн ЄС.

У прямому ефірі прес-конференцію транслювали НТКУ, «5 канал», Всесвітня служба «УТР» та НРКУ.

У Польщі прес-конференція транслювалася у прямому ефірі телеканалами TVP, TVN 24, Polsat News, TV Silesia.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.